gebe
  1. seda88

seda88 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Ödül Puanları:
    43

kızlarr çok güzel kısacık bi hikayee okumaya değer....

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında seda88 tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Asya’da maymun yakalamak için kullanılan bir çeşit tuzak vardır. Bir hindistancevizi oyulur ve iple bir ağaca veya yerdeki bir kazığa bağlanır. Hindistancevizinin altına ince bir yarık açılır ve oradan içine tatlı bir yiyecek konur. Bu yarık sadece maymunun elini açıkken sokacağı kadar büyüklüktedir, yumruk yaptığında elini dışarı çıkaramaz. Maymun, tatlının kokusunu alır, yiyeceği yakalamak için elini içeri sokar ve yiyeceği kavrar, ama yiyecek elindeyken elini dışarı çıkarması olanaksızdır. Sıkıca yumruk yapılmış el, bu yarıktan dışarı çıkmaz. Avcılar geldiğinde, maymun çılgına döner ama kaçamaz. Aslında bu maymunu tutsak eden hiçbir şey yoktur. Onu sadece kendi bağımlılığının gücü tutsak etmiştir. Yapması gereken tek şey elini açıp yiyeceği bırakmaktır. Ama zihninde açgözlülüğü o kadar güçlüdür ki bu tuzaktan kurtulan maymun çok nadir görülür. Bizi tuzağa düşüren ve orada kalmamıza neden olan şey, arzularımız ve zihnimizde onlara bağımlı oluşumuzdur. Tüm yapmamız gereken, elimizi açıp benliğimizi ve bağımlı olduğumuz şeyleri serbest bırakmak, özgürleşmektir. …. Joseph Goldstein

deniz-07, pnnar ve ceylinn bunu beğendi.
  2. pnnar

pnnar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    cok güzelllll hiç bu acıdan düşünmemiştim

seda88 bunu beğendi.
kızlarr çok güzel kısacık bi hikayee okumaya değer.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. komik itiraflar:)okumaya değer...

komik itiraflar:)okumaya değer...

Öğrencim, verdiğim ödevin son sayfasını tamamlamamış. Nedenini sorduğumda; Öğretmenim Aliye başladı, annem bitiremedi dedi. Yanıtı öyle hoşuma gitti ki kızamadım... --------------------------------------------------------------------------- Yıllar önce sahilde arabayla turlarken bir ekip otosu bizi çevirdi ve sordu: -Gençler alkol var mı?, Cevabımız: -Yok valla, hepsini içtik....
  2. kısacık güzel bir dua..

kısacık güzel bir dua..

ALLAHIM ! Beni senin sevgin, Seni sevenin sevgisi ve beni sana yaklaştıracak şeylerin sevgisiyle rızıklandır! Senin sevgini bana soğuk suyu sevmekten daha sevimli kıl! amin (S.A.V.) (alıntı)
  3. Güzel Bakan Güzel GÖRÜR....BİRAZ UZUN AMA OKUMAYA DEĞER ...

Güzel Bakan Güzel GÖRÜR....BİRAZ UZUN AMA OKUMAYA DEĞER ...

Yaşadığımız sürece umudumuzu yitirmemliyiz meleklerim.Bir şeyin iyi ya da kötü sonuçlanması tamamen bize bağlı. Jerry, çevresindekilerin çok sevdiği insanlardan biriydi. Keyfi her zaman yerindeydi. Her zaman söyleyecek olumlu birşey bulurdu. Hatta . bazen etrafındakileri çıldırtırdı bile, "Bu adam, bu halde nasıl bu kadar iyimser olabiliyor" diye. Birisi nasıl olduğunu sorsa,...
  4. kızlarr  teste  bi bakın

kızlarr teste bi bakın

Kızlar merhaba acaba bu test sonucuna göre hamile miyim ? Resmini atıyorum ne diyorsunuz. ?

Sayfayı Paylaş