gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kontakt Lens Çeşitleri

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sevgili melekler kendimde lens kullanan biri olarak tercihimi yumuşak lensten kullanıyorum.Gerçekten kullanımı çok rahat gözü rahatsız etmiyor Günümüzde temel olarak iki çeşit lens vardır. Bunlar gaz geçirgen sert lensler ve yumuşak lenslerdir. Gaz geçirgen sert lenslerin kullanımının gerektiği birkaç durum dışında çoğunlukla yumuşak lensler kullanılır.
    Gaz geçirgen sert lensler: Göze oksijen geçişine izin verdikleri için bu adi alırlar ve bu özellikleri nedeniyle artık kullanılmayan sert lenslere göre kornea epitel metabolizmasını daha az bozarlar. Korneanın seklini almadıkları için yüksek astigmatizma ve keratokonus gibi olgularda özellikle tercih edilirler.
    Yumuşak lensler: Çok değişik tipleri vardır. Günlük kullanılan 1 gün ömürlü lensler, günlük kullanılan 1 ay ömürlü lensler, günlük kullanılan 3 ay ömürlü lensler, günlük kullanılan 1 yıl ömürlü lensler, 1 hafta kullanılan 1 hafta ömürlü lensler, 1 ay kullanılan 1 ay ömürlü lensler, bazı göz hastalıklarının tedavisi için kullanılan tedavi edici lensler, bifokal lensler ve renkli lensler gibi.
    Bunların kullanımı oldukça rahattır. Gözdeki kusurun tashihi için kullanılan lenslerin çoğu renksizdir ve göze takıldığında görünümü değiştirmezler. Takıldıkları sürece kusuru giderir ve berrak bir görüntü sağlarlar. Kornea yüzeyini bozan hastalıklar sinir uçlarının dışarıda kalmasına bağlı olarak hastaya yoğun bir huzursuzluk verirler. Eski lazer uygulamalarında da kornea sinir uçları açıkta kalır ve hasta yoğun ağrı duyardı. Bu gibi durumlarda hastanın tedavisi amacıyla tedavi edici yumuşak kontakt lensler kullanılır.
    kaynak:lensbilgi.com

PaSikA bunu beğendi.
  2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Bende yumuşak lens kullanıyorum hiç gözümü rahatsız etmiyor hatta çoğu zaman gözümde lens olduğunu bile unutuyorum :) Teşekkürler çitom bilgiler için

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Rica ederim pasikam:kiss: yumuşak lenslerin kullanımı gerçekten çok rahat ilk aldığım kalın ve çerçeveliydi gözümdeki damarlarla iğrenç bir görüntü ortaya çıkıyodu:D

Kontakt Lens Çeşitleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlk kontakt lens

İlk kontakt lens

1888’ de kontakt lens geliştirildi. Eugen Fick ve Eduard Kalt, hemen hemen aynı zamanlarda kontakt lens yardımıyla görme bozukluklarını çözdüklerini beyan etmişlerdi. Kontakt lenslerle birlikte gözlükler, güzellik vaat eden rakiplerine, yavaş yavaş yerlerini bırakmaya başladı.
  2. Kontakt Lens ve Makyaj

Kontakt Lens ve Makyaj

Dikkat edilmesi gerekenler!!! * Kontakt lens kullanırken en büyük korku enfeksiyon kapmaktır. Bu nedenle öncelikle hijyen kurallarına hassasiyetle uymak gerekir. * Gözünüzün sadece içinde değil, yakınlarında kullanılacak her şey temiz ve kokusuz olmalıdır. * Ellerinizi makyaj öncesi lens kullananlar için özel olarak üretilmiş bir sabunla iyice yıkayın. Eğer böyle bir sabununuz yoksa...
  3. Kontakt Lens Nedir?

Kontakt Lens Nedir?

Gözünüz bozuk ve gözlük yerine lens kullanmak istiyorsanız ilk önce kontak lensin ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilmeniz gerekiyor.Buyrunuz.. Kontakt Lens Nedir? Gözün kırma kusurlarını düzeltmek için gözlüğe alternatif olarak üretilmiş, kornea ön yüzeyine takılan merceklere kontakt lens denir, diğer adıysa "temas camları" dır. Halk arasında "Lens" olarak tabir...
  4. Kontakt Lenslerin Temizliği

Kontakt Lenslerin Temizliği

kontakt lens nedir kontakt lens kullanımı kontakt lens temizliği kontakt lens bakımı ile ilgili bilgiler burada melekler. Görme sorunu yaşayan insanlarla sırf değişik bir hava versin diye kontakt lens kullananlar bilmelidirler ki kontakt lens temizliği çok önemlidir melekler. En hassas organımız olan gözümüze taktığımız bu cisim gerekli temizliğe ve hijyene dikkat edilmezse bizi sağlığımızdan...
  5. Kontakt Lens Tavsiyesi

Kontakt Lens Tavsiyesi

merhaba canlarım kontakt lens kullanmak istiyorum çünkü astigmatım var ve çok zor durumda kalıyorum bana öneri vereblir misiniz? ancak şüphelerim var yani zarar verir mi gözüme falan diye bu konuda da beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler...

Sayfayı Paylaş