gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Krep nasıl yapılır pişirilir

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

krep nasıl pişirilir krep tarifi krep nasıl pişirilir tavada

Pazar kahvaltılarının ve çocukların vazgeçilmez lezzetidir krep... biz de bu yazımızda krep tavada nasıl pişer diyen misafirimizin sorusuna yanıt vermek için ve krep yapımını öğrenmek isteyen Melek'lerimiz için krep tarifini sunuyoruz Melek'ler.

Krep tarifi

malzemeer

2 su bardağı süt
    2 adet yumurta
    2,5 çay fincanı un
    1/2 çay kaşığı tuz
    Kızartmak için 1/2 çay bardağı sıvı yağ

yapılışı

Un, yumurta ve sütü derin bir çırpma kabına alıp sıvı bir hamur kıvamına gelinceye kadar çırpıyoruz ve tuzumuzu ekliyoruz. Daha sonra tavamıza çok az miktarda yağ alıp kızdırıyoruz. Yağı ne kadar az kullanırsak krep o kadar lezzetli olur. Daha sonra tavaya 1 kepçe krep hamurumuzdan döküp tavayı çevirerek tüm tabana yayılmasını sağlıyoruz. Tavayı sallayarak hamurun yanmasını önlüyoruz bir spatula yardımıyla çevirerek krepin her iki yönünü de pişiriyoruz.

Krep nasıl yapılır pişirilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Somonlu krep nasıl yapılır

Somonlu krep nasıl yapılır

Avakado ve Füme Somonlu Krep bebeklere avakado avakado bebek somonlu krep oyunları oyun ismi baya akılda kalacak bişi:laugh: MALZEMELER Krep hamuru için: 1 su bardağı un 2 adet yumurta 1/2 su bardağı süt 2 çorba kaşığı sıvı yağ 1 çay kaşığı tuz İçi için: 2 adet avokado 1 limonun suyu 1/2 demet dereotu 1/2 kutu labne peyniri Tuz, karabiber 6 dilim füme somon HAZIRLANIŞI...
  2. Krep nasıl pişirilir tavada

Krep nasıl pişirilir tavada

Kızlar Krep nasıl pişirilir tavada bana yardım eder misiniz
  3. Saça krepe nasıl yapılır? (resimli anlatım)

Saça krepe nasıl yapılır? (resimli anlatım)

Bukonu; saça krepe yapımı hakkında bilgivermektedir. Meleklerim evde yapılan saç modellerine ekleyebileceğiniz güzel bir bilgisunuyoruz sizlere. Beğenerek yapacağınız saçlarla artık her zaman kuafördençıkmış gibi görünmenin de keyif verici olduğunu düşünüyorum. Saçlarınız uzunsakesinlikle resimdeki modeli denemenizi öneririm. Bu modelle düğüne bilegidebilirsiniz hatta topuzunuzu evde...
  4. Krepe Nedir, Nasıl Yapılır?

Krepe Nedir, Nasıl Yapılır?

krepe nedir, krepe nasıl yapılır, krepe uygulaması Sevgili melekler, bir kuaför terimi olan krepe, saçı bir tarak yardımıyla kabartma işlemidir. Saça şekil verirken, topuz yaptırırken, boyama işlemlerinde ve saça hacim kazandırmak istenen durumlarda krepe işlemine başvurulur. Yalnız krepenin profesyonel ellere bırakılması en doğru olandır. Zira acemi ellerde yapılan krepe saça zarar...
  5. Aşure nasıl yapılır?

Aşure nasıl yapılır?

Muharrem’de çeşitli tahılların bir araya getirilerek yapıldığı aşure tatlısı yapılır.Hadiselerin hatırlanması manasında muharrem ayında yapılan aşure eşe dosta dağıtılır.Dinimizde aşure yapılmasını emreden yada nehy eden bir durum söz konusu değil. Bir gelenekten ötürü yapılan eylemdir.Hz nuhun gemisi karaya çıktığı zaman ;gemisinde geride kalan çeşitli tahılların bir arada pişirilerek...

Sayfayı Paylaş