gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Maydonoz ve dereotlu Krep

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

dereotlu krep maydonozlu krep maydonozlu tarifi kerp tarifi Malzeme; 3 yumurta
    3 çay finacanı un
    3 çay fincanı süt (yoksa-su)
    istediğiniz öçüde kıyılmış maydonoz
    İç malzeme olarak peynir,(arzuya göre küp doğranmış domates-yeşil biber)

Kerp malzemesini iyice çırparak kızgın (ve genişçe) bir teflon tavada arkalı önlü pişirin (tabi tavanın genişliği ölçüsünde ince yufka gibi olacak ve biri piştikten sonra tavadan alınarak aynı krep malzemesinden yeniden tavaya dökülerek )birer birer kreplerinizi pişirin,
    sıcakken önceden hazırlamış olduğunuz iç malzemeyi krepe yayarak rulo yapın ve rulolarınız çoğaldıkça tabapa dizin,
    Arzuya göre ister rulo kreplerinizi ikiye keserek, ya da 2 parmak eninde dilimleyerek servis yapın. Baharat seviyorsanız iç malzemede kullanabilirsiniz.
    Afiyet olsun.

Maydonoz ve dereotlu Krep konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. maydonoz

maydonoz

MAYDANOZ A, B1, B3, ve C vitaminleri, kalsiyum ve demir içeren hoş kokulu maydanoz; et yemekleriniz, çorbalar, tuzlu pasta ve omlet, hatta pilavlarınız için güzel bir ekstradır. Böbrek ve mesane taşlarının düşmesine yardımcı olur. İki üç demet maydanozun köklerini 4 su bardağı su ile kaynatın. Sabah ve akşam birer çay bardağı için. Bol idrar söktüren bu çay aynı zamanda mesane ve böbrekte...
  2. Avakado ve Füme Somonlu Krep (6 Kişilik)

Avakado ve Füme Somonlu Krep (6 Kişilik)

MALZEMELER Krep hamuru için: 1 su bardağı un 2 adet yumurta 1/2 su bardağı süt 2 çorba kaşığı sıvı yağ 1 çay kaşığı tuz İçi için: 2 adet avokado 1 limonun suyu 1/2 demet dereotu 1/2 kutu labne peyniri Tuz, karabiber 6 dilim füme somon HAZIRLANIŞI Krep hamurunu hazırlamak için, un, süt, sıvı yağ ve tuzu karıştırın. Yumurtaları ekleyip karıştırmaya devam edin. Hamuru 15 dakika dinlendirin....
  3. limon ve maydonoz

limon ve maydonoz

gebelikte limon tüketimi hamilelikte maydonoz yemek hamilelikte limon tüketimi gebelikte maydanoz maydanoz Uzmanlar, maydanoz ve limonun A ve C vitamininin kaynağı olduğunu, doğal kullanıldıkları için de bu vitaminleri olduğu gibi vücuda aktardığını belirtiyor. Çiğ olarak tüketilen maydanoz ve limon, vitamin kaybına yol açmıyor ancak, maydanozun tazyikli su ile çok iyi yıkanması...
  4. Konserve Mısırlı Pilav ve Fırında Dereotlu - Beyaz Peynirli Kabak

Konserve Mısırlı Pilav ve Fırında Dereotlu - Beyaz Peynirli Kabak

peynirli kabak sandal kabak konservesi peynirli sandalı Şehir dışından gelecek olan anne - babam ve kız kardeşim için yaptığım hazırlıklar... Konserve Mısırlı Pilav Sabah erkek kardeşime yaptığım pizzadan artan mısırları bu şekilde değerlendirmiş oldum. Geri kalanını da limon suyu yerine nar ekşisi kullanarak değişiklik yaptığım salatada kullandım. Malzemeler 1 ölçü pirinç 1,5 ölçü su...
  5. limon, elma ve maydonoz mucizesi...

limon, elma ve maydonoz mucizesi...

elma limon maydanoz maydonoz elma limon maydonoz merhaba melekler...geçen gün bir zayıflama tarifi duydum ve ne kaybederimki diyerekten denedim.ben faydasını gördüm umarım sizlerde faydasını görürsünüz. tarif şöyle - 4 elma - 4 limon - 2 demet maydonoz - 4 litre su elmaları, limonları 4'e bölerek düdüklüye koyuyorsunuz.maydonozları ve 4 litre suyuda ilave edip 15-20 dakika...

Sayfayı Paylaş