gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kriptorşizm hakkında

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba hanımlar oğluma kriptorşizm teşhisi konuldu benimle aynı durumu yaşayan varmı acaba bu hastalıkla ilgili bilgisi olanlar tecrübelerini paylaşabilirmi

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletip, acil şifalar diliyorum.
    Kriptorşizm hakkında size merak ettiğiniz bilgileri aktarıyorum.

Erkek çocuklarda yumurtalıkların yani tes*tislerin torbalara tam iniş yapmamasına, skrotum içinde bulunmayışına kriptorşizm, (cryptorchism) yanlış iniş yapmasına ise ektopia testis denir. Embriyolojik gelişme esnasında karın için*de böbreklere yakın bir yerde bulunan yu*murtalıklar doğuma yakın olarak skrotum denen deri torbaların içine iner. İnişini tam yapmamış testis iyi gelişmez. Bu gelişme kusuru tek veya çift taraflı olabilir. Bir yaşına geldiği halde torbalara girme*yen, kasık kanalında kalan testislerin daha sonra girmesini beklemek doğru değildir. Ergenlik çağına geldiğinde farkedilen bu hastalık kısırlık nedeni olabilir. Daha önce farkedilen kriptorşizmin tedavisi hormonla (gonadotrop hormon) veya erken yaşta operasyonla yapılabilir. Ameliyat 5 yaşından önce yapılır, çok kez fıtık kasığı da bera*ber bulunan bu vakaların tedavisi olumlu, sonuç verir.

kriptorşizm hakkında konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düzleştirici hakkında

Düzleştirici hakkında

Arkadaşlar dün babyliss düzleştirici aldım.Daha önceden braun kullanıyordum fakat ısısı düşük olduğu için yeni bir tane aldım.Modeli st26 pro 230.Kullanan var mı içinizde iyi kötü yorumlarınızı merak ediyorum da.

Sayfayı Paylaş