gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kuranı kerim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

bn kuranı kerimi ögrenmek çok isdiyorum ama nereden baslıycağımıda bilmiyorum bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim

2. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63
    Kuranı Kerimi ve tecvid kurallarını iyi bilen bir tanıdığınız varsa ondan öğrenebilirsiniz.Tecvidsiz asla öğrenmeyin bence.

3. gülfem_MG

gülfem_MG Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    105
    Ödül Puanları:
    43
    :yakala: sımdıdıen kabul olsun

4. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    bende harfleri öğreniyorum birleştirerek okuyorum esre ötere biliyorum fakat gırtlak seslerinde takılıyorum birde harflerin başta sonda hallerine bazen şaşırıyorum bunun için annem cok okumalısın diyor

5. narçiçeğimm

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63
    Boğaz harflerini kolayca çıkartabilmek için ,kuranı kerimi küçük yaşta öğrenmek gerekiyor. Birde mahreç kadar tecvid de şart.

6. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Canım ben daha yeni öğreniyorum ama artık normal kitap okuyamıyorum cünkü tasavvuf o kadar cok güzel ve yaradılışınızın manasını öğrenmek o hayal ürünü kitaplardan kat be kat üstün artık allahın kelamının yazılı olduğu o mühteşem kitabımız kuranıkerim kıyamete kadar inşallah baş tacımız yolundayız ya resulullah
    her ne kadar uygulamada eksiklerimde olsa yinede islam yolunda öğrenmeye ve uygulamaya calışacağım cocuklarıma öğreteceğim

narçiçeğimm bunu beğendi.
  7. narçiçeğimm

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Canım benim önemli olan azimli olmak ve onun yolunda çaba sarfetmek.Emin ol bu çabaların sonuçsuz kalmaz.Hem kuaranı kerimi kekeleyerek okumak daha sevaptır.

AYŞEDEN bunu beğendi.
  8. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Annemde öyle diyor ama illa okumak diyor ilk kelam okudur dinimizde buna değer vermek lazım

9. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim şimdiden bu niyeti aaldığın için seni tebrik ve takdir ediyorum.Peygamber Efendimiz Hz Muhammed(sav)şöyle buyurmuştur;SİZİN EN HAYIRLINIZ KURAN-I ÖGRENEN VE ÖĞRETENDİR.İnşallah en kısa zamanda öğrenirsin bende Kuran kursuna gitmeni tavsiye ederim ya da öğreten biri varsa çevrende rica et,ya da etrafında sohbet edilen evler varsa oraya git ya da tv den takip et ya da internetten takip et ya da cüz kitabı al kendin öğrnemeye çalış dicem ama o da zor olur mutlaka bir bilen olması şart.Yani sen gerçekten sağlam bir niyetle öğrenmeye azim edersen bütün engeller kalkar kardeşim.ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN

10. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Canım internet ve kitaplardan takip ediyorum ama yanı ilkokul birinci sınıf gibi okuyorum sonra doğru okudummu diye kontrol ediyorum fakat dedğin gibi bu işi bilen birinden öğrenmek şart

kuranı kerim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuran-ı kerim

Kuran-ı kerim

Kuran-ı kerim Mushaf-I Şerifi görmek ilim ve hikmete, mirasa, emanete, hüküm ve kuvvete, helal rızka; aydınlık ve dosdoğru istikamete, dünya ve ahirete ait bütün meselelerin bağlı bulunduğu kanun ve prensiplere; Mushaf bazen bağ ve bahçeye, bostana, iç açıcı yerlere,, Kendisine Kurandan bir şey verildiğini yahut elinde Kuran-ı Kerimden bir ayet olduğunu gören kimse, bu ayeti aklında tuturak,...
  2. kuranı kerim hatim duası

kuranı kerim hatim duası

Kuranı kerim hatim duası nedir arkadaşlarım Hani kuranı okuyoruz ya hatim edince okunacak bir dua varmış bu duayı benimle paylaşırmısınız lütfen.
  3. kuranı kerimin özellikleri

kuranı kerimin özellikleri

Selam kızlar biriniz bana kuranı kerimin özellikleri hakkında bilgi verebilir mi teşekkür ediyorum.
  4. Kuranı kerim

Kuranı kerim

Atatürk kuranı kerimi kaldırmak gerçekten istedimi
  5. Kuranı kerimde mezhep varmıdır?

Kuranı kerimde mezhep varmıdır?

Bismillâhirrâhmânirrahîm Her hayrın ve şerrin yegane yaratıcısı kendisinden başka İlah olmayan Allahu Tealadır. O’nun eşi ve benzeri ve dengi yoktur. Herkese kuvvet ve hayat veren O’dur. Cenab-ı Hakk’ın insana emanet olarak verdiği cüzi irade ile kul iyilikten veya şerden birisini seçmesinin akabinde Allahu Teala o işi yaratır ve o sebeple kul her yaptığından sorumlu olur… NOT: Bazı...

Sayfayı Paylaş