gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Kurşun-Köz-Tütsü Falları

Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Duyduk duymadık demeyin.. Fal çeşitlerine hergün biryenisi daha ekleniyor.. İşte bunlarda onlardan birkaçı...

Bu üç teknik de cincilik türüne girer; bakıcı, çağırdığı cinlerden istediği bilgileri alır. Tütsüde de, suda ve aynada olduğu gibi, kişilerin yüzlerinin, vücutlarının belirdiğine, bakıcının bunları gördüğüne inanılır.

Kurşunla ve közle bakıcılıktan ise, bu maddelerin, yani köz veya erimiş kurşunun, suya atılması ile aldıkları şekiller yorumlanır. Aynı zamanda o maddelerin suya atılmasıyla, eşikte veya hastanın üstünde duran, hastalığın sebebi sayılan, kötü varlıkları ürkütmek, korkutmak, kaçırmak amacı güdülür.

Demek ki, hem fal, hem de hastalığı iyileştirme işlemleri bir arada yürütülmüştür

Tütsü yoluyla hastalığın sebebini keşfetme tekniğinin en ünlü uzmanları Arab adıyla gösterilen Zenci kadınlardır.

Hastalığın sebebini öğrenme ve hastalığı iyileştirme usûlleri epeyce uzun ve çapraşık işlemleri gerektirirdi. Godya adını alan bakıc. ve yardımcıları, tütsülenme sonunda cezbeye gelirler: "boruları" veya "babaları tutar" evden dışarı - sokaklara, kırlara - çıkıp uzunca bir zaman dolaşarak cinleri toplarlar, sonra tütsü başına gelip cinlerden diledikleri şeyleri sorup öğrenirlerdi.

Bir hastanın iyileşmesi dilendiğine göre, hasta da tütsülenirdi. Godyaların tütsüledikleri hasta kendisi de godya niteliği kazanmış olurdu, yani, hastalıkların sebebini tütsü yoluyla öğrenme ve hastayı sağaltma gücünü.

Tütsü tekniğiyle cinleri çağırma uzmanlığı Zencilere has değildir. "Ocak" olma, yani ya atadan, anadan, ya da yabancıdan "el alma" işlemi ve töreni sonunda edinilen bir yetenektir.

2. kahve

kahve Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ay ben tütsüleri koku amaçlı kullanırrdım arada..oyyy:abo: fakat bize orta doğulu fizik hocamız (erkek) kurşunun fazla elektriği soğurduğunu söylerdi onun için tepemizde kurşun dökülünce iyi geliyormuş meğer(biz de yaptırırdık da açıklamasının bu olduğunu bilmezdik)..onun için kurşun dökme olayı bana ürkütücü gelmez..suya bile söylediğiniz kelimeler farklı şekiller oluşturuyor dolayısıyla kurşunda da aynı şey bence..onun için kurşunda çıkan şekiller de içimizden düşündüklerimizi yansıtabilir
    http://video.eksenim.mynet.com/hakanaktas1978/Suyun-Gizemi/103550/

Son düzenleme: 3 Ekim 2010
  3. sinemis13

sinemis13 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kurşun dökme tekniğini tam olarak bilen var mı?

Kurşun-Köz-Tütsü Falları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kurşun

Kurşun

: Kurşun Tüfek kurşunu görmek yerine ulaşan söze, elçiye yahut gıybata, Birinin kendine kurşun atması, o kimseden bir söz getirilmesine, birine kursun atmak, o kimseye adam göndermeye, Kurşunun dosdoğru gitmemesi, gönderilen kişinin yerine varamaamsına, Attığı kuurşunun durmaksızın sürekli gittiğini görmek dünya durdukça devam edecek ad ve şöhrete; Külçe halindeki kurşun mala, kurşun eritmek...
  2. Tütsü dumanında kanser tehlikesi

Tütsü dumanında kanser tehlikesi

ABD'nin Minnesota Üniversitesi Kanser Araştırmaları Merkezi ve Danimarka'nın Statens Serum Enstitüsünün araştırması tütsüyle ilgili bir gerçeği ortaya çıkardı Uzun süre tütsü dumanına maruz kalmanın kansere yakalanma riskini artırdığı bildirildi. ABD'nin Minnesota Üniversitesi Kanser Araştırmaları Merkezi ve Danimarka'nın Statens Serum Enstitüsünün ortak araştırması, 40 yılı aşkın...
  3. tütsüler evinizede peki faydaları?

tütsüler evinizede peki faydaları?

tütsü çeşitleri tütsünün faydaları tütsü faydaları nasıl yakılır neden yakılır hep bir gizem hissetmişimdir tütsülerde eskiyi çagrıştıran bir huzur vermiştir bana. kokusuyla aniden ortamı degiştirir peki ama bu kokuların anlamları faydaları neler merak ettiniz mi? ben ettim dogrusu şimdi bakalım ne neye yararmış Yardley: Sandal ağaçlarının ve limon aromasının muhteşem...
  4. Fala baktırmak, kurşun döktürmek, burçları okuyup inanmak, büyü yaptırmak günahmı?

Fala baktırmak, kurşun döktürmek, burçları okuyup inanmak, büyü yaptırmak günahmı?

fala baktırmak, kurşun döktürmek, gazete burçlarını okumak, büyü ve büyücülük hakkında merak ettiklriniz burda meleklerim... fala inanma falsızda kalma bu nasıl bir anlayıştır anlamadım gitti.Bizler müslümansak ki Elhamdülillah öyleyiz rahberimiz Kuranı Kerimse ve bize haram edilmiştir fal ve falcılık bunları hadisler ve ayrtlerle sizlere sunmak istedim çünkü insanların aciz bulunduğu bir...
  5. fal

fal

ben sevgilmile ayrıldım barıscakmızıyız yada bana dönmesi için ne yapabilirim hala seviyorum tskkür ederim

Sayfayı Paylaş