gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kürtaj yaptıracam ne yapmalıyım?

Konu, 'Kürtaj' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kürtaj Nasıl Yapılır? Hasta muayene masasına yatırılır ve bölgesel (lokal) veya genel anestezi verilir. Hastaya lokal anestezi yapıldığı halde acı vereceği düşünülen müdahaleler söz konusu ise genel anestezi kullanılmalıdır. Bu müdahale için yapılan genel anestezide, genellikle ameliyatlarda kullanılan ilaçların hepsi kullanılmaz bu yüzden anestezinin sonradan ortaya çıkabilecek yan etkileri oldukça azdır. Daha önce doğum yapmış kadınlarda bazen sadece lokal anestezi yeterli olabilir. Müdahale genellikle 10 dakika kadar sürer. Özel bir vakumlu enjektörle gebelikle ilgili dokular rahimden dışarı alınır.
    Yasayla belirtildiği gibi küçük gebeliklerde bu işlem sorunsuz olarak yapılabilir. Genel anestezi kullanılmışsa hasta yaklaşık 15 dakika içinde kendine gelir. Lokal anestezi kullanıldığı durumlarda ise hasta hemen ayağa kalkabilir. Hasta kendini iyi hissettiği anda eve gidebilir. Hasta evde en az 12 saat dinlenmeli ve 15 gün kadar eşiyle birlikte olmamalıdır. Doktorunuz büyük olasılıkla sizi kontrole çağıracaktır, bu kontrolü kesinlikle aksatmayın.

Kürtaj yaptıracam ne yapmalıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kürtaj nedir?nasıl yapılır?

kürtaj nedir?nasıl yapılır?

probe küretaj nasıl yapılır kurtaş nasıl yapılır probe küretaj nedir nedir kürtaj hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler meleklerim :) Kürtaj genel kullanılan adı ile rahim içinden bir doku almak anlamına gelir. Genellikle rahim içindeki gebeliğin özel bir yöntemle sonlandırılması, tahliyesi amacıyla yapılmaktadır. Halk arasında yapılan kürtaj işlemi (tıbbi...
  2. Kürtaj Ne Zaman Yapılır ?

Kürtaj Ne Zaman Yapılır ?

kürtaj nedir,kürtaj nasıl yapılır,kürtaj ağrılı bir işlemmi,kürtaj gebeliğin kaçıncı haftasında yapılır,kürtaj hakkında bilgiler İstenmeyen gebeliklerin tahliyesi için en uygun zaman 5-6 haftadır. Zaman zaman hastalar bu hesaplamada yanlışlıklar yaparak bazen de genç kızlar sosyal nedenlerden dolayı hekime geç ulaşırlar ve yasal gebelik tahliyesi zamanını geçirirler. Kürtajın tüm riskleri...
  3. Eşimin zoruyla kürtaj yaptırdım. Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım?

Eşimin zoruyla kürtaj yaptırdım. Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım?

eşimin zoruyla kürtaj yaptırdım,boşanma davası açabilir miyim,eşimin baskısıyla gebeliğime son verdim boşanma davası açabilir miyim,eşimin zoruyla kürtaj oldum,eşim çocuk istemedi kürtaj oldum boşanmak istiyorum Her kadın doğum yapma hakkına haizdir. Eşinizin tıbbi zorunluluk olmadığı halde gebeliğinizi sonlandırmanız için size baskı yapması , duygusal şiddet içerdiği için, evlilik...
  4. Kürtaj ve Kürtaj Riskleri Nelerdir?

Kürtaj ve Kürtaj Riskleri Nelerdir?

kürtaj nedir,kürtaj nasıl yapılır,kürtajın riskleri,kürtajın komplikasyonları,kürtaj sonrası kontrol,kürtaj hakkına bilgiler Kürtaj bebeğin belli bir haftada alınması ve hamilelik sürecinin sonlandırılması ile alakalı bir durumdur. Ancak kürtaj günümüzde oldukça sık yaptırılmakta ve bunun zararlarının bilindiği halde insanlar kürtaj yaptırmaktan vazgeçmemektedirler. Kürtajın zararları...
  5. Kürtaj oldum adetim düzene girmedi ne yapmalıyım?

Kürtaj oldum adetim düzene girmedi ne yapmalıyım?

kürtajdan sonra ne zaman adet olurum,kürtaj sonrası adet ne zaman düzene girer,kürtaj sonrası adet düzensizliği,kürtaj sonrası adet düzensizliği tedavisi hakkında bilgiler Merhaba 4 ay önce kürtaj oldum 45 günde bir adet olurum adetim ne zaman düzene girer ? Normalde mensinizin düzene girmesi gerekirdi mutlaka doktorunuzla iletişme geçin gerekli hormon tetkitleri yapılıcaktır Kürtajdan...

Sayfayı Paylaş