gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Kuru Meyveli Yulafli Kurabiye Tarifi

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

Kuru meyveli, yulafli, kurabiye, tarifi yulaf burada melekler

Sevgili Melekler;

Sizlere kuru meyveli ve yulafli kurabiye tarifini vermek istiyorum;

Kaç Kişilik 25-30 adet
    Süre 1 saat
    Zorluk Derecesi: Kolay

Kullanılan Malzemeler:

100 g margarin
    1 yumurta
    1 su bardağı toz şeker
    3 su bardağı un
    1 paket kabartma tozu
    1 paket vanilin
    1 tatlı kaşığı tarçın
    1 su bardağı yulaf ezmesi
    yarım su bardağı kuru üzüm
    yarım su bardağı kuru elma
    yarım su bardağı süt

Hazırlık

margarin ve yumurta oda sıcaklığına getirilir.

Tarifin Hazırlanışı

kuru üzüm ve kuru elmalar yarım bardak süt ile bir kasede ıslatılıp yarım saat kadar bekletilir.
    meyve,süt ve yulaf haricindeki tüm malzemelerden orta sertlikte bir hamur elde edilir.
    yulaf ezmesi sütlü meyve karışımına eklenip 1-2 dakika bekletildikten sonra hamura eklenir. ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde edilir.(çok yumuşak olursa tekrar un ekleyin)
    ceviz büyüklüğünde hamur yuvarlanıp yassılaştırılır, aralıklı olarak yağlanmış tepsiye dizilir.
    önceden ısıtılmış fırında170 C'ta hafif kızarana kadar yaklaşık 30 dakika pişirilir.

AFIYETT OLSUNN : ))

Kuru Meyveli Yulafli Kurabiye Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fındıklı kuru üzümlü kurabiye

fındıklı kuru üzümlü kurabiye

kuru üzümlü kurabiye tarifleri üzümlü fındıklı kurabiye kuru fındıklı tarifi bunlardan yapıp dondurucunuzda saklayabilirsiniz ani misafir akımında çıkartın taze taze misafirlerinize sunun çünkü baya çok çıkıyor tarife göre:) MALZEMELER: * 250 gram tereyağı (oda sıcaklığında yumuşamış) * 2 yumurta (birinin sarısını ayırın) * 1 su bardağı pudra şekeri * 1′er paket...
  2. ßeLeN'in Meyveli Tart tarifi

ßeLeN'in Meyveli Tart tarifi

en güzel tart tarifleri meyveli tart Meyveli Tart Tarifim sizin için melekler.. Ayy çok severim Tartları hele birde evde kendimiz yapıyorsak istediğimiz malzemelerle muhteşem lezzetli oluyo meleklerim.. Tart Hamurum İçin: • 250 gr bitkisel margarin • 1 adet yumurta • 3 çorba kaşığı yoğurt • 1 paket vanilya •1 paket kabartma tozu •4 su bardağı un Üzeri İçin: •3 adet orta boy elma • 1/2...
  3. Kuru meyveli yulaflı kurabiye tariflini bilen

Kuru meyveli yulaflı kurabiye tariflini bilen

Kuru meyveli ve yulaflı kurabiye yapmak istiyorum. Resimli kuru meyveli yulaflı misss gibi kurabiye yapacağım. Düşündüm sizler iyi bilirsiniz. Yardım edebilir misiniz bana melekler. Teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı ramazanlar sizlere. Söz en yakın zamanda kayıt olacağım.
  4. Meyveli Kup Tarifi Resimli

Meyveli Kup Tarifi Resimli

Meyveli Kup Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Meyveli Kup Tarifini rica ediyorum lütfen biliyorsanız bana da Meyveli Kup Tarifini verin.
  5. Meyveli Sütlaç Tarifi Resimli

Meyveli Sütlaç Tarifi Resimli

Meyveli Sütlaç Tarifi Resimli Hanımlar yaz geliyor tatlı oalrak sütlaç ideal oluyor ama ben düşündüm ki meyveli daha iyi olur diye ama tarifini bilmiyorum :D

Sayfayı Paylaş