gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Laptopu Hızlandırmak İçin ne yapmalı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam arkadaşlar benim Laptop çok yavaşladı eskiden bu kadar yavaş değildi geçen arkadaşım sözde format attı ama banamısın demiyor acaba Laptopu Hızlandırmak İçin ne yapmak lazım bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Dizüstü Bilgisayar Hızlandırma Yöntemleri

Laptopu Hızlandırma

Yavaş bilgisayar insanın canını en çok sıkan durumlardan birisidir. Açılması çok uzun sürer, bir işlem yapmak için çok beklersiniz, tıklarsınız ama sayfa açılmaz.

Bilgisayarınızı gereksiz yere yavaşlatan birçok program var. İngilizce’de bu tür programlara “Elephantware” adı veriliyor. Adından da anlaşılabileceği gibi bu programlar yepyeni bilgisayarınızın size yavaş, çok yavaş, aşırı yavaş çalışıyor gibi görünmesine neden oluyorlar.

İşte bilgisayarınızın açılışını hızlandırma yöntemi:

Başlat menüsüne tıklayın.

Arama Kutusu’na ''msconfig'' yazıp aratın.

Daha sonra ''Boot''(Ön Yükleme) sekmesine geçin.

Advanced Options(Gelişmiş Seçenekler)'e tıklayın.

Number of Processors (İşlemci Sayısı)'nı işaretleyin.

Listeden işlemcinizin çekirdek sayısını seçin. Bilmiyorsanız en yüksek rakamı seçin.

Apply (Uygula)

Exit Without Restart (Başlatmadan çık)

Don’t show this message again (Bu iletiyi artık gösterme)

Bu ayarları yaptıktan sonra sisteminiz artık daha rahat çalışacaktır.

Laptopu Hızlandırmak İçin ne yapmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. unutmamak için ne yapmalıyız

unutmamak için ne yapmalıyız

unutmamak için ne yapmalı unutmamak için bilgileri ne yapmalı utanmamak çabuk Uzun süre evli kalmış çiftlerin sıklıkla karşılaştıkları bir sorun var. Evlilik yıldönümünde kadın tarafından evde güzel bir masa ve hoş bir ortam hazırlanır. Hatta özenle seçilen bir hediye bile konur masanın üzerine. Akşam eve gelen eş, gördüğü manzara karşısında donup kalır. Eşinin bu ince düşüncesi karşısında...
  2. Zayıflamak için ne yapmalı?

Zayıflamak için ne yapmalı?

zayıflamak için ne yapılmalı zayıflamak için neler yapılmalı zayiflamak icin ne yapmali yapmalıyız yapmalı Zayıflamak için ne yapmalı? Fazla kilolarınızdan bıkıp, şişmanlıkla mücadele etmek istiyorsanız önerilerimizi dikkate alın. * Boyunuza uygun ağırlığı hedefleyin. * Kilolu ve şişmansanız, önce ağırlık artışını önleyin. Daha sonra ağırlık kaybetmeyi hedefleyin. * Az yağ eklenmiş sebze,...
  3. Metebolizmanızı Hızlandırmak için Bilgiler

Metebolizmanızı Hızlandırmak için Bilgiler

metebolizma, nedir, ne yapmak gerekir, sağlık için bilgiler, hakkın bilgi edinmek için yazımıza buyrun arkadaşlar. Bilinçsizce yapılan diyetler, bazal metobolizma hızını yavaşlatarak, kilo vermenizi engelliyor. Bu durumda da sürekli “diyet yapıyorum zayıflayamıyorum” cümlesini sık sık söyleyemeye başlıyoruz. Zayıflamak için başlanılan diyette ne kadar başarılı olacağınızı ve hangi...
  4. öksürük için ne yapmalı

öksürük için ne yapmalı

Öksürüğü kesmek için ne uygulayacağız ne yapmak gerekiyor ? Bir türlü geçmiyor bıktım ilaç kullanmaktan arkadaşlarım yaa lütfen yardım tavsiyeee :S
  5. Vajina genişliği için ne yapmalıyım ?

Vajina genişliği için ne yapmalıyım ?

SLM Ben 3 doğum yaptım eşim zevk almıyor vajinan geniş diyor ne yapmamı önrirsiniz yardımcı olurmusunuz

Sayfayı Paylaş