gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

lutfun da hoş ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Ey padişah-ı lemyezel Ey kadir ü hayyü ezel Ey lutfu çok kahrı güzel
    Lutfun da hoş kahrın da hoş!
    Ağlatırsın zarı zarı
    Eğer göstermezsen yarı
    Layık görür isen narı
    Narın da hoş nurun da hoş!
    Hoştur bana senden gelen
    Ya gonca gül yahut diken
    Ya bir hilal yahut kefen
    Gelse cemalinden vefa
    Yahut celalinden cefa
    İkisi de cana safa
    Gerek ağlat gerek güldür
    Gerek yaşat gerek öldür
    Aşık Yunus sana kuldur

lutfun da hoş ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dana

Dana

Bakınız; Sığır.Çevrenizdekilerin ve yakınlarınızın saygısını, sevgisini ve güvenini kazanıp, para açısından ferahlığa kavuşacağınız anlamındadır. Dana almak bol kazanç ve saygı görmek demektir. Çevrenizdekilerin ve yakınlarınızın saygısını, sevgisini ve güvenini kazanıp, para açısından ferahlığa kavuşacağınız anlamındadır. Dana almak bol kazanç ve saygı görmek demektir. Dana sağlıklı ve güçlü...
  2. Dama

Dama

Rüyada dama oynadiginizi görmek, bu günlerde yerinizi baska bir yerle degisecegine isarettir. Damada yenildiginizi görmek, ücret veya kazancinizin azalacagina; sizin yendiginizi görmeniz ise artacagina isarettir. Rüyada dama oynamak, batil seylerle ugrasmaya delalet eder. Ebu Sait El-Vaiz'e göre: Rüyada dama oynamak, günlerini bos ye-re harcamaya, hayale dalmaya, ticarette zarara, serefte...
  3. Murat Kekilli - Kahrında Hoş Lutfunda Hoş

Murat Kekilli - Kahrında Hoş Lutfunda Hoş

Hoştur bana senden gelen Kahrında hoş lütfunda hoş Ya gonca gül yahut diken Kahrında hoş lütfunda hoş Gelse cemalinden vefa Yahut celalinden cefa İkiside şu gönlüme sefa Kahrında hoş lütfunda hoş Ağlatırsan zarı zarı Eğer isterisen diyarı Yok layık görürsen bana narı Narında hoş nurunda hoş __________________
  4. miraç ilahisi

miraç ilahisi

miraç ilahisi Kapatın gözlerinizi Ve karanlığı seyredin. İşte böyle bir gece. Mekke’de bir gece Yorgunluk havada Gariplik suda Simsiyah bir sessizlik Uyku bile uykuda. Kâbe’nin hatîm kısmında Yanı üzre yatan biri var Yıl hüzün yılı Ebu Talib yok Yıl hüzün yılı Vefakâr eş Haticetül kübrâ yok. Kâbe’nin hatîm kısmında Yanı üzre yatan biri var Teselli arayan kalp Hüzünle çarpan kalp O’nun kalbi....
  5. Kahrın da hoş, lütfun da hoş...

Kahrın da hoş, lütfun da hoş...

Yaşlı kadın, bir antika dükkanından aldığı yüzyıllık fincanı özenle salon vitrinine yerleştirdi. Fincanın biçimi, üzerindeki işlemeler, renkler onun bir sanat eseri olduğunu söylüyordu. Ödediği fiyatı hatırladı; hayır, hiç de pahalıya almamıştı. Hayranlıkla fincanı seyretmeye devam etti. Derken, birden fincan dile geldi ve kadına şöyle dedi; “Bana hayranlıkla baktığının farkındayım. Ama...

Sayfayı Paylaş