gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Mahmut Moralı kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

mahmut moralı kimdir, kısaca hayatı, hayatı, hakkında bilgiler, biyografi, resimleri, filmleri

Yine usta bir sinema yıldızından bahsedeceğiz bu yazımızda sizlere Melek'ler...

Mahmut Moralı ve hayatı hakkında merak ettiğiniz herşey burada!

Mahmut Boralı, (d. 1902, Bursa - ö. 4 Eylül 1965), İstanbul), Tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı.

Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Mahmut Moralı, bir dönem aynı kurumda genel sanat yönetmenliği de yapmıştır. 1928 yılından itibaren sinema filmlerinde de rol alan Moralı, aynı zamanda hem seslendirme sanatçısı, hem de seslendirme yönetmenidir. Kemal Film, Lale Film ve Sümer Film gibi kuruluşların seslendirme yönetmenliği yapan sanatçının adı İstanbul'da bir sokağa verilmiştir.

Filmografisi

Bana Gönül Bağlama - 1958
    Baba Katili - 1949
    Harmankaya - 1948
    Kızılırmak-Karakoyun - 1946
    Yayla Kartalı - 1945
    Tosun Paşa - 1939
    Bir Kavuk Devrildi - 1939
    Aynaroz Kadısı - 1938
    Aysel Bataklı Damın Kızı - 1935
    Aysel Bataklı Damın Kızı - 1934
    Milyon Avcıları - 1934
    Söz Bir Allah Bir - 1933
    Leblebici Horhor Ağa - 1933
    Cici Berber - 1933
    Bir Millet Uyanıyor - 1932
    Bir Sigara Yüzünden - 1928

Mahmut Moralı kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. moral istiyorummmm

moral istiyorummmm

arkadaşlar 8 ay önce nişanlımdan ayrıldım ve sunda üç aydan beri bı sefgılım var ve bana evlenme teklifi etti :18:ama ben korkuyorum 8 aydan sonra cok erken farkındayım ama onu gercekten cok sevıyorum.mılletın azı torba deyılkı mukelım sımdı bın suru sey dıcekler ben herseye hazırladım kendımı.ne olursa olsun duymamazlıktan gelıcem bu durumda ilgiye şevkate pofpoflanmaya ilhtiyacım var :D :18:
  2. Moralim bozulduğunda

Moralim bozulduğunda

Moraliniz bozulduğunda en çok yaptığınız şey nedir?
  3. moralim sıfırrrrr

moralim sıfırrrrr

eşim yarın sabah gidiyor ve ben kalıyorum yine offffffff çok kötüyüm ya içim açıyor her gidişinde çöküyorum nasıl alışacam ben yine yokluğuna bilmiyorum onu çok seviyorum yalnızlık çok zorrrrrrrrr 22.01.2010
  4. Kaşgarlı Mahmut kimdir - Kaşgarlı Mahmutun çalışma alanları

Kaşgarlı Mahmut kimdir - Kaşgarlı Mahmutun çalışma alanları

kaşgarlı mahmut kimdir, hayatı, eserleri, çalışma alanları, biyografisi, yaşam öyküsü, kişisel özellikleri, yaşamının dönüm noktaları hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Merhaba Melek'ler... Bu yazımızda Türk Dil Bilgini, Kaşkarlı Mahmut ve hayatı hakkında sizlere geniş kapsamlı bilgiler sunacağız. XI. yüzyılda yaşayan Türk dil bilginidir. Dîvânü Lûgati’t-Türk adlı eseriyle ünlüdür....
  5. moralim bozuk

moralim bozuk

slm arkadaşlar ben 3 defa klomenle denedim hamile kalamadım.dr artık aşılamaya geçelim diyor ama ben hiçbir sorunum olmadığı halde neden hamile kalamadığımı anlayamıyorum ne olur yardımcı olun her adet olduğumda bunalıma giriyorum

Sayfayı Paylaş