gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

Mantar Salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

mantar salatası mantar, salata, tarifi, mantar salatası nasıl yapılır, içindekilerr neler hakkında genel bilgiler

evet melekler size güzel bir salata tarifi veriyorumm şuan ramaza ayındayız mutlaka deneyin:D:D

Mantar Salatası Malzemeler:
    1/2 kilo mantar
    1 su b. yogurt
    2 dis sarimsak
    3 çorba k. mayonez
    Tuz
    Toz kirmizi biber
    1 çorba k. siviyag veya tereyagi

Mantar Salatası TARIFI:
    Mantarlari dograyin. Tavada yüksek isida tereyaginda veya siviyagda soteleyin. Mantar ilindiktan sonra üzerine sarimsakli mayonezli yogurdu dökün.En son ince kiyilmis maydanoz ile süsleyin.

Mantar Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mantar çorbası!

mantar çorbası!

500 gram taze mantar, 1 adet büyük boy kuru soğan, 1 adet limonun suyu, 2 litre et suyu veya su 100 gram margarin yeterince tuz ve karabiber terbiyesi için: 1 su bardağı un 2 su bardağı süt 100 gram margarin Yapılışı Mantarları, 1 tatlı kaşığı tuz, 1/2 adet limonun suyu ve 1/2 litre su ile 5-6 dakika haşlayın Haşlama suyundan bir su bardağı ayırıp, mantarları süzün ve mantarları...
  2. Mantar Salatasi

Mantar Salatasi

Malzemeler 5 Adet orta büyüklükte mantar 1 Adet sivri biber 1 Adet taze soğan (ince doğranmış) 3 Adet kiraz domates (ortadan ikiye ayrılmış) 1 Tatlı kaşığı tanelenmiş mısır 1 Tatlı kaşığı z.yağı 1 Adet limon suyu (ya da bir tatlı kaşığı sirke) 1 Çorba kaşığı kıyılmış maydonoz Tuz Karabiber Yapılışı : Temizlediğiniz mantarları bir su bardağı limonlu su ile orta dirilikte haşlayın Soğuduktan...
  3. Pirinçli Mantar Salatası

Pirinçli Mantar Salatası

Malzemeler • 1 kg. Mantar • 1 ad. Soğan • 2 ad. Havuç • 2 çorba kaşığı pirinç • 1 diş sarımsak • Üzerine serpmek için 1 demek maydanoz Yapılışı • Soğanları kıyalım ve zeytinyağında hafifçe kavuralım • Dilimlediğimiz havuçları ilave edelim • Ardından mantarları ilave edip bir süre birlikte kavuralım, • Tuzunu ilave edelim bir tutam da şeker ve karabiber ilave edip pişmeye bırakalım •...
  4. Mide Mantarı

Mide Mantarı

mide mantarı mide mantarı nedir, belirtileri tedavisi Aslında meleklerim mantarların yararı yoktur, yani ne öldürür ne güldürür hesabı. Çünkü asalak yaşadığı bireyin, yani geçim kaynağının yok olması işine gelmez. Mantarlar asalak yaşarlar. Daha çok ölmüş bitkiler ve hayvanlar mantarların besin maddelerini oluşturur. Ancak besin maddesi olarak hiç de seçici değillerdir. Bu nedenle toprakta...
  5. Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar salatası nasıl olur meleklerim Leyla arkadaşım baya güzel oluyor diyor ama onun verdiği tariften hiç birşey anlamadım. Bana yazılı tarif lazım okumadan anlayamıyorum yardım eder misiniz :D

Sayfayı Paylaş