Melihat Gülses

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Melihat Gülses
Sanatçı : Melihat Gülses
Albüm Adı : Beyaz Köpükler
Müzik Şirketi : Akustik Müzik

ALBÜM HAKKINDA

Klasik Türk Müziği'nin günümüzde ki en önemli icracılarından olan ve daha önce solo olarak yaptığı, birbirinden güzel 4 albüm ile Türk Sanat Müziğini layık olduğu yerlere taşımayı amaçlayan MELİHAT GÜLSES'in 5.solo albümü BEYAZ KÖPÜKLER yine öncekilerde olduğu gibi Akustik Müzik etiketi ile piyasada...

Daha önce birçok televizyon dizisinde beğeni ile dinlenen türküleri de aynı güzellikte seslendiren sanatçı, kendine has yorum tarzı ve ses rengi ile otoritelerin ilk sırada saydığı isimdir. MELİHAT GÜLSES son albümü BEYAZ KÖPÜKLER de Klasik Türk Müziğinin en önemli bestekarlanndan olan YUSUF NALKESEN, SEKİP AYHAN ÖZIŞIK, NEVESER KÖKDEŞ, KAPTANZADE ALİ RIZA BEY gibi isimlerin en bilinen eserlerine yer verdi. Kapm her çalındıkça, Bülbülüm altın kafeste, Söyle nazmı bu kaş çatış, Kapıldım gidiyorum gibi eserlerden oluşan albüm genç-yaşlı her yaş grubuna hitap ediyor.

Proje yönetmenliğini TRT İstanbul Radyosu TANBUR Sanatçısı NECİP GÜLSES'in yaptığı albümde, müzik yönetmenliğini daha önce birçok popüler albümün müzik yönetmenliğini ve aranjörlüğünü yapan CEYHUN ÇELİKTEN üstlendi. Modern alt yapılar ile süslenen albümde her biri kendi sazında usta isimler olan; BAKİ KEMANCI, MURAT AYDEMİR, ERGİN KIZILAY, ŞÜKRÜ KABACI, SERHAN YASTIMAN, MEHMET AKATAY gibi isimlerin başarılı performansları da ayrıca dikkat çekiyor.

Albümle ilgili daha detaylı bilgi almak için Akustik Müzik'in aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

ŞARKI LİSTESİ
1. Bitmemiş Gibi
2. Hüsranla Gönül
3. Beyaz Köpükler
4. Kapın Her Çalındıkça
5. Bülbülüm Altın Kafeste
6. Bahar Gelmiş Neyleyim
7. Denizde Akşam
8. Söyle Naz Mı Bu Kaş Çatış
9. Kapıldım Gidiyorum
10. Rüzgar Kırdı Dalımı
11. Uzun Yıllar Ötesinden