gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Menopoz sonrası hamilelik

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

menopoz ve hamilelik menopoz sonrası hamilelik Günümüzde ilerleyen tıp sayesinde artık kadınlar menopoz döneminden sonra bile hamile kalıp bebek doğurabilecekler.Uzmanların yapmış oldukları haberin detaylarına geçiyorum Tıp dünyasında, kadınlar için menopoz ve kanser tedavisinden sonra da anne olmayı sağlayacak tarihi bir adım atıldı. Yumurtalık nakli ameliyatı ile artık menopoz sonrası da anne olmak mümkün…
    Brüksel’deki Louvain Katolik Üniversitesi bir ilke imza atarak, yumurtalık nakli ameliyatıyla, kanser tedavisi gören kadının hamile kalmasını sağladı.

ABD’de yaşayan Türk Doktor Kutluk Oktay’ın öncülük ettiği bu tür ameliyatlarda embriyon elde edilmiş, ancak hamilelik oluşmamıştı.

Devrim niteliğindeki bu adım, kanser ya da menopoz sonucu doğurganlıklarını kaybeden kadınlara umut ışığı yaktı.

Almanya’nın Berlin kentindeki Avrupa Doğurganlık Konferansı’nda uyguladıkları işlemi anlatan doktorlar, bebeğin ekim ayında doğacağını belirtti.

Menopoz sonrası hamilelik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelik Sonrası Vücut Bakımı

Hamilelik Sonrası Vücut Bakımı

doğum çatlakları nasıl gider doğum sonrası çatlaklar nasıl giderilir hamilelikte göbek çizgisi sonrası göbek gider doğumdan sonra Dökülen saçlar, kuruyan bir cilt, sürekli yorgun bakan gözler... Hamilelikte güzellik sorunları ve çözümleri... Bu günlerde cildiniz sürekli parlıyor olabilir. Ancak bu mutluluktan mı, yoksa cildinizin yağ salgısından mı kaynaklanıyor? Genişleyen bedeninizin...
  2. Hamilelikte Doğum Sonrası Psikoloji

Hamilelikte Doğum Sonrası Psikoloji

hamilelikte psikoloji hamilelikte asabiyet duygusallık yeni anne psikolojisi yeni doğum yapan annenin psikolojisi Doğum öncesi hamilelik döneminde anne fiziksel ve ruhsal bir çok değişim yaşadığı gibi, doğum sonrası da daha farklı değişimler yaşar. Bu değişimler kendini; hormonal, duygusal, fiziksel ve psikolojik olarak kendini gösterir. Anne artık bebeği ile başbaşadır ve ikisi de alışık...
  3. hamilelik sonrası depresyonu

hamilelik sonrası depresyonu

hamile kaldığımdan beri acayiplikler oldu, heralde depresyondayım kızlar. Hamilelik sonrası depresyon hakkında bilgi rica ediyorum.
  4. Doğum sonrası hamilelikten korunma

Doğum sonrası hamilelikten korunma

doğumdan sonra gebelikten nasıl korunmalıyım,doğum yaptım hamilelikten nasıl korunum,doğum sınrası gebelikten korunma hakkında bilgiler Doğum sonrasında üreme organlarının eski fonksiyonlarını kazanmasıyla birlikte yeni anne yeniden hamile kalabilir. Bebeklerini ek gıda vermeden yalnız anne sütüyle besleyen ve aynı zamanda hiç adet görmeyen annelerin 6 ay süreyle gebe olma şansı azdır....
  5. kürtaj sonrası hamilelik

kürtaj sonrası hamilelik

bebeğimin anne karnında ölmesi sonucu 2 aylık ne yazıkki kürtaj oldum ilk bebeğim olacaktı bu yüzden çok üzgünüm kürtaj sonrası tekrar hamile kalmak mümkünmü benim gibi aynı durumda olupta tekrar hamile kalan varsa kürtajdan sonra ne zaman hamile kaldınız hamilelik için kürtaj sonrası belli bir süre varmı

Sayfayı Paylaş