Merak Ediyorum Bende HAMİLE MİYİM ACABA kızlar ne dersiniz

Hayır hcg hormonu demek kandan gebelik var mı diye bakıyor başka bir fonksiyonu yok. Yani beta hcg hormonu deniyor ona kanınızdan gebe olup olmadığınıza bakıyor bu test. Böbrek ile uzaktan yakından alakası yok. Testin negatif çıkmasına kesinlikle yol açmaz. Nereden duyuyorsunuz böyle şeyleri anlamış değilim.

Abla peki son bir şey sorsam böbrekteki bir rahatsızlık HCG sonucunu etkiler mi yani böbrekte ki rahatsızlık testin negatif çıkmasına yol açabilir mi
Bence bobrek sorunu ile hamilelik hormonu olan beta hcg alakası olduğunu düşünüyorum. Yine de doktora görünmekte fayda var sonuçta biz doktor değiliz sadece bildiğimiz kadarını paylaşıyoruz biz

@SadmiN @LaViNYaM ablalarım ikinizde farklı şey söylediniz geriliyorum doktora gitmeye ikna edemedim ultrasona ikna edemedim kız arkadaşımı böbreklerdeki sorun idrar testinde belki sıkıntı yapabilir çünkü sonuçta böbrekler kanı süzüyor sonrada idrarla atılmasına yarıyor ama kanda sıkıntı yapıp yapmayacağına emin olamadım @SadmiN abla durumuma sen ne diyorsun peki LaViNYaM abla kesin olarak yok diyor ama ben yinede şüphe duyuyorum kan testleri karıştıysa labaratuvar hata yaptıysa vs diye 3 test negatif bunlardan ikisi sağlık ocağı sonucu onlar galiba halk sağlığı laboratuvarına gönderiyor kanları diğeride devlet hastanesi laboratuvarının sonucu hata olabilme ihtimali var mı böbreklerle kesin olarak alakası olmadığını söyledin

Bakın son kez yazıyorum size sıkıntılarınızı anlıyorum ama beta hcg hormonu ile böbrek arasında bir bağlantı bulunmamaktadır. Beta hcg hormonu kandaki hamilelik değerini başka bir deyişle hamilelik hormonu olan progesteron hormonunu ölçer. Bunu gösteren bir testtir. böbrekle alakası yok ! Bhcg yaptırdığınızda sonuç negatif ise hamile olma ihtimaliniz yok.

@SadmiN abla peki bu HCG neden artıyor düşüyor ocakta hastanede yaptırdığı test 0.00 Mayıs'ta sağlık ocağında 0.100 Haziran ilk haftasinda hastanede 1.20 çıktı 0.00 çıkmıştı Ocak ayında burda haziranın ikinci haftasıda 0.300 çıktı bu değer neden değişiyor adet öncesi insanların 0 a yakınken kız arkadaşımın 1.20 çıktı küçüktür işareti yoktu başında tam 1.20

@SadmiN abla son bir soru sorabilir miyim ultrasona gitsek 3 aylık bir gebelik karından yapılan ultrasonda gözükür mü gebelik şüphesi var demesekte doktor görürse söyler mi yani kız arkadaşım reglim gecikti dese bakınca anlar mı olup olmadığını ?

@SadmiN ve @LaViNYaM abla kız arkadaşım doktora gidicek ama gebelik şüphesi olduğunu söyleyemiyor bakire olduğu için vajinal ultrasonda olmuyor reglim gecikti kist var mı diye baktırmak istiyorum diyecek karından ultrasonda baktığında 3 aylık bir gebelik varsa doktor anlar mı söyler mi gebelik var diye ?? Lütfen cevap verir misiniz ?

Öyle bebek olsa doktor söyler ama hamilelik yok bundan emin olabilirsiniz. Onun haricinde beta hcg için 00 değeri ile 0.200 değeri aynıdır ikisinde de gebelik yok demektir.

Geri