gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Metellica mükemmelin peşinde

Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

llica 2008'de çıkaracakları albümün hazırlığında. Grup üyeleri 2003 yılında yayımladıkları son albümlerinden çok daha iyi bir albüm hazırladıklarını söylüyor. Q dergisi albüm hazırlığındaki llica'nın her yerde rastlayamayacağınız iç dünyasını yazdı. Yıl 1986, aylardan Eylül... llica'nın popülaritesi giderek artıyor. llica'nın beş yıldızı, deyim yerindeyse müzik camiasını kasıp kavuruyor. Aslında basında fazla yer almıyorlar. Yollarına sesiz sakin devam etmelerine rağmen üçüncü albümleri 'Master of Puppets' 1 milyon satıyor. Ancak 27 Eylül sabahı hayatlarında hiç beklenmedik bir olay yaşanıyor. Tek gecelik bir iş için Kopenhag'a giderken arabaları birdenbire kaymaya başlıyor ve takla atıyorlar. Gitarist Kirk Hammett aniden gürültüyle uyandığını ve yerinden fırladığını hatırlıyor. Kendine geldiğinde basçı arkadaşı Cliff Burton'ın bacaklarını görüyor. Yanına gidiyor ama artık çok geç. Çünkü Cliff çoktan ölmüş. Böyle bir trajedinin yaşanması çoğu müzik grubunun dağılmasına neden olabilir. Çünkü aralarından biri öldüğünde ilişkileri hiçbir zaman eskisi gibi olmaz. Ve yola nasıl devam edeceklerine bir türlü karar veremezler ama llica böyle bir ikileme hiç düşmüyor. Kazadan bir ay sonra Jason Newsted yeni basçıları olarak aralarına katılıyor. Ulrich o korkunç olaydan sonra bile grubu hiçbir şekilde dağıtmayı düşünmediklerini söylüyor. İşte bu yüzden llica 26 yıldır ayakta ve dünyanın en iyi rock grupları arasında. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]

Metellica mükemmelin peşinde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 'Hepsi' peşine düştü

'Hepsi' peşine düştü

Hikayeleri ile küçük kızların en beğendiği çizgi kahramanlardan Winx Club’ın ilk filmi ‘Kayıp Krallığın Sırrı’ nın Kanyon Cinebonus sinemasında gerçekleşen galaya katılan ‘Hepsi’ grubu minik haylarını yoğun ilgisi ile karşılaştı. Salona girmeleriyle birlikte küçük kızlar tarafından ablukaya alınan gurup üyeleri basın mensupları ile röportaj yapmaları için ayrılan bölümde duramayınca çareyi...
  2. Rafet El Roman - Peşindeyim

Rafet El Roman - Peşindeyim

rafet el roman peşindeyim Elin elimde, gözün gözümde Nereye gitsen peşindeyim Gönül anlamaz, gönül dinlemez Ne yapsam elimde değil Kader ayırsa bile dinlemem dinlemem Yollar ayırsa bile anlamam anlamam Ben bu ömrü feda ettim Ya seversin ya seversin Başka şansın yok peşindeyim Ben bu sevdaya baş koydum Aşımdan uykumdan oldum Başka şansın yok peşindeyim(2)
  3. Düş Peşindeyim Düş Peşime...

Düş Peşindeyim Düş Peşime...

düş peşindeyim düş peşime Bin yıllarca göçüp durmuş bir neslin torunu olduğumdan olsa gerek, bir adrese ömür boyu bağlı kalmayı sevemedim. Gezginlik ruhumda var. Yoksa gencecik bir üniversite öğrencisi iken, saçlarım omuzlarımda, üstümde eski bir kot ve tişört, elimde gitar, sırtımda çanta yollara düşüp oto-stop çekerek hiç bilmediğim kentlere, kasabalara gidişimin başka bir izahı olamaz. O...
  4. "Türkiye, Rusya'nın rolünün peşinde"

"Türkiye, Rusya'nın rolünün peşinde"

Rusya'nın ekonomi gazetelerinden biri olan Kommersant, Türkiye'nin, doğalgaz boru hatları konusunda Rusya'nın rolünü kapma peşinde olduğu ileri sürüldü. Moskova- Rusya'nın saygın ekonomi gazetelerinden Kommersant'ta "Türkiye, Rusya'nın rolünü Oynayacak" başlığıyla yayımlanan haberde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İran ziyaretine yer verildi. Haberde, Tahran'da bugün yapılacak...
  5. Reklamcılar Deniz Akkaya'nın Peşinde

Reklamcılar Deniz Akkaya'nın Peşinde

deniz akkayanın ayakları deniz akkaya ayakları akkaya ayak 8,5 aylık hamile Deniz Akkaya'yı bakalım reklamlarda görebilecekmiyiz :tik: DENİZ AKKAYA SEVGİLİSİ EFE ÖNBİLGİN’DEN YAKLAŞIK 8.5 AYLIK HAMİLE. Doğum için 2 ay önce Amerika Miami’ye giden Deniz Akkaya bir aksilik olmazsa 15 Aralık’ta kızı Ayşe’yi dünyaya getirecek. Efe Önbilgin, “Reklamcılar şimdiden Deniz’in peşine düştü....

Sayfayı Paylaş