gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Mezhepler Arasındaki Görüş Ayrılığı Nereden Kaynaklanıyor?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Mezhepler Arasındaki Görüş Ayrılığı Nereden Kaynaklanıyor? bu konu hakkında bilgi rica ediyorum teşekkürler.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Mezhepler Arasındaki Görüş Ayrılığı Nereden Kaynaklanıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mezhepler!

mezhepler!

ornek verecek olursak bir gün Peygamberimizin (a.s.v.) abdestliyken bir yeri kanamıs Hz. Aişe validemizde bir bezle kanı silmiş.daha sonra Peygamberimiz (a.s.v.) gidip tekrar abdest almış.İmamı Şafi hazretleri burada abdestin bozulmasının nedenini kadın elinin deymesi İmamı Azam ise kanın akması olarak degerlendirmiş.çünkü kendi şartarına uyan da odur.şafilik genel olarak kırsal kesimlerde...
  2. Piramitlerdeki sır nereden kaynaklanıyor ve sonuç düşüncesi nedir

Piramitlerdeki sır nereden kaynaklanıyor ve sonuç düşüncesi nedir

piramitlerdeki sır piramitlerdeki sırlar uzaylılar nereden geliyor Mısır'daki piramitlerin yapımı ile ilgili, iki olasılık sunuluyor: Uzaylıların yardımıyla yapıldığı veya rüzgârın yardımıyla bu kayaların yerinden oynatılabileceği, böylece piramitlerin inşa edilebileceği düşünülüyor. Yer çekimi diye bir olgu var. Dünyanın gravitasyonu. Ve yukarıya attığınız herşey, aşağıya düşmek...
  3. Nereye uzansam ayrılığa çarptım...

Nereye uzansam ayrılığa çarptım...

Sensizlik korkusu göbek adıydı sevdamızda. İsimsiz kalmıştı yaşadıklarım sonsuz harfler boşluğunda... Yüreğimde patlayan sessiz volkanların prangalarında eskitiyorum günlerimi. Artık ümitte yok... Bakışlarımda yok o eski heyecanlarda... Herkeslerden uzak odamın en karanlık köşesinde sessizce düşünüyorum. En masum hayallerimin ötesinde kendimle yüzleşmenin kırgınlığı büyüyor en karanlık...
  4. Neden Mezhepler Arasında Görüş Ayrılıkları Var ?

Neden Mezhepler Arasında Görüş Ayrılıkları Var ?

mezhepler mezhepler arası görüş ayrılıkları mezhepler arası farklar ile ilgili bilgiler burada melekler. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki Kur'an-ı Kerim, Hz. Muhammed ve İslamiyete gönül verdikten sonra uygulamada ki şekil farklılıklarının , mezhepler arası farklar konusunun önemi yoktur melekler :) Hepimiz din kardeşiyiz. Bu makalemizde ise mezhepler arası görüş ayrılıkları ile ilgili olarak...

Sayfayı Paylaş