gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Mikrodalgada 6 dakikada fındıklı browniniz hazır!

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Zamanınız kısıtlı ve misafiriniz gelecek yada son anda haber veren bir misafire hazırlıksız yakalandınız naparsınız? Ben söyleyeyim melekler bizim 6 dakikalık formülü denersiniz :D:D Bir de dolabınızda lale şekilli kek buketiniz varsa misafir menüsü görsel bir şölene döner.

Evet kısa sürede enfes bir browni pişirebilirsiniz ancak mikrodalgada bu işlemi yaparken altı dakikada pişmez diye düşünüp zamanla oynarsanız kekiniz lastik gibi olabilir aynı zamanda kekninizin çok kabarıp taşmaması için pişeceği kabın 3/1′i ni geçmeyecek kadar hamur koyun.

Malzemeler:
    2 yumurta
    250 gram un
    1 bardak şeker
    2 dolu kaşık kahvaltılık margarin
    yarım paket kabartma tozu
    1 bardak kırılmış fındık
    1 küçük paket kakao
    1 bardak süt
    Yumurtayı şekerle çırpın, yumuşak margarini ekleyip çırpın 1 bardak sütü ekleyin unla beraber kakao ve kabartma tozunu ekleyin. Akıcı kıvamda bir hamur elde edin fındıkları katın ve yağlanmış borcama kek karışımını dökün mikro dalganızı 6 dakikaya ayarlayın ve pişirin.. Afiyet olsun..

Asena_Sule bunu beğendi.
  2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    ben denemiştim ama pişirmedi hamur yaptı sadece üstü kızardı acaba ben mi yanlış yaptım

BeyazMelek bunu beğendi.
  3. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    canım hamur olmasının nedeni fazla hamur koymayacaksın normalin 1/3 kadar hamur koymalısın ki içi hamur kalmasın bir de mikrodalgana bağlı deneme yanılma yöntemiyle kaç dakikada olması gerektiğini kestirebilirsin çok çok iki üç denemede sonuç alırsın canım :)

Asena_Sule bunu beğendi.
  4. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    tamam canım çok sağol pişirme süüresini az çok öğrenmey e başaldım artık .

BeyazMelek bunu beğendi.
Mikrodalgada 6 dakikada fındıklı browniniz hazır! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fındıklı Kurabiye

Fındıklı Kurabiye

fındıklı kurabıye MALZEMELER 1 paket margarin 1 su bardağı şeker 2 adet yumurta (sarısı içi; akı üstü için) 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 su bardağı çekilmiş fındık Alabildiği kadar un HAZIRLANIŞI İlk önce margarin ile şekeri yoğurun, diğer malzemeleri ilave edin. Yumuşak bir hamur kıvamına gelince şekil verin, üzerine yumurta akı sürüp önceden ısıtılmış fırında 170 derecede pişirin.
  2. Mikrodalga fırın:

Mikrodalga fırın:

Mikrodalga fırın: Mikrodalga fırının altında, üstünde ve yanlarında en az 37.5 cm. boşluk bırakmak doğru olur. Fırından çıkacak sıcak tabakları koymak için yere ihtiyacınız olacaktır. Mikrodalga fırının tabanı, tezgah üstü ve göz hizası arasında olmalıdır. Bu da yaklaşık olarak yerden 90 cm. ile 135 cm. arasında bir değerdir.
  3. fındıklı lokmalar

fındıklı lokmalar

Malzemeler: 125 gr margarin 1 yumurta 1 su b.toz şeker 1 tatlı k. vanilya 1 tatlı k. kabartma tozu 1 limon kabuğu 1 yumurta 1 çay k. tarçın 1 çay b. ceviz 1 çay b. badem kuru üzüm alabildiği kadar un üzeri için: yeşil fıstık HAZIRLANIŞI: Karıştırma kabına margarin alınır. üzerine yumurta, üzüm,file badem,iri kırılmış ceviz, tozşeker, 1 paket vanilya, kabartma tozu ve limon kabuğu...
  4. 5 dakikada saçlarınız okula hazır!!!!!

5 dakikada saçlarınız okula hazır!!!!!

Öyle saçlar istiyorsun ki hem sabahın köründe fazla uğraştırmasın hem de okulda herkes saçlarını nasıl yaptığını sorsun İşte sana her gün bir yenisini denebileceğin 5 ayrı model Seç beğen uygula Hem de en uzunu sadece 5 dakikada! Tüm saçlar için 3 dakika 1 adım: Saçlarını ıslatıp bakım kremi sürdükten sonra arkadan ör ve tel tokayla topla 2adım: Üniformana...
  5. Fındıklı tavuk

Fındıklı tavuk

Malzemeler: 4 tavuk göğüs eti 1 yumurta 1 çay bardağı un 1 su bardağı fındık 2-3 dal frenk soğanı Tuz, karabiber Kızartmak için Ay çiçeğiyağı Garnitür için 10 kırmızı kiraz domates 10 sarı kiraz domates Yarım çay bardağı maydanoz 4 yemek kaşığı zeytinyağı 1 diş sarımsak Tuz Hazırlanışı: *Fındığı iri kalacak şekilde kırın ve bir tabağa alın. Un, karabiber ve tuz ekleyip...

Sayfayı Paylaş