gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Milli mücadele döneminde basın

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Milli mücadele yanlısı basın ve milli mücadele yıllarında gazetelerin durumunu anlatan birm yazı arıyorum varsa memnun olurum. Teşekkür ediyorum.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
Milli mücadele döneminde basın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Milli Mücadele Yıllarında Dağköy

Milli Mücadele Yıllarında Dağköy

19 mayıs dağköy dağköy 19 mayıs dağköyü dağköyü yaşadığımız ilin milli mücadele yıllarına ait fotoğraflar Bölgemizin Milli Mücadele yıllarındaki durumuna ışık tutacağına inandığımız Bu röportaj Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet SEVEN tarafından Aralık 1997 yılında yapılmış ve Samsun İli, 19 Mayıs İlçeKaymakamlığı tarafından çıkarılan 19Mayıs Bülteni nin 8. sayısında yayınlanmıştır. MİLLİ...
  2. Milli Mücadele Döneminde Gazeteler ve Basının Durumu Neydi ?

Milli Mücadele Döneminde Gazeteler ve Basının Durumu Neydi ?

Milli Mücadele Döneminde Basın Milli Mücadelemizin başladığı dönemlerde birazdan sizlerle bilgilerini paylaşacağımız bağzı gazeteler işkalcilerden yana, bağzıları ise milli görüş şuuru ile ülkelerini destekleyen türde yazılar yayınlamışlardır. Bu gazetelerle alakalı bilgileri şimdi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öncelikle, matbaanın Osmanlıya girişinden beri Türk Basınının merkezi olan...
  3. Milli mücadele döneminde çıkarılan gazeteler hakkında

Milli mücadele döneminde çıkarılan gazeteler hakkında

Milli mücadelemiz ve kurtuluş savaşı döneminde Türkiye'de çıkan gazetelerle ilgili bilgiler... İRADE-İ MİLLİYE gazetesi 14 Eylül 1919 da Mustafa Kemal’in direktifleriyle açılıp, Mustafa Kemal’in 18 Aralık 1919 tarihinde Anakaraya gelişine kadar tüm yazılarının Atatürk’ün direktifleriyle yazıldığı 1922 yılında matbaasının yanması ve İstiklal mahkemesince kapanan gazetedir. İradeyi Milliye...
  4. adet döneminde ağrı kesici kullananlar ne öneriyor bana

adet döneminde ağrı kesici kullananlar ne öneriyor bana

iyi günler, adet dönemlerim korkunç geçiyor, ben de ağrı kesici alıyorum ama zararı var mı ?
  5. Atatürkün Milli Egemenlik İle İlgili Sözleri lazım bana

Atatürkün Milli Egemenlik İle İlgili Sözleri lazım bana

Merhaba arkadaşlar bana acil tarafından Atatürkün Milli Egemenlik İle İlgili Sözleri lazım bu konuda isteğimi yerine getirirseniz çok sevinirim. şimdiden paylaşımınız için çok tşkler.

Sayfayı Paylaş