gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Mimar Sinanın mezarı acaba nerede ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kanuninin kızı Mihrimaha olan müthiş aşkı ve yaptığı olağanüstü eserleriyle bildiğimiz Mimar Sinanın mezarı nerede acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, 1588'de İstanbul'da vefat eden Mimar Sinan, Süleymaniye Camii'nin yanında kendi yaptığı sade türbeye defnedilmiştir.

Mezarı 1935 yılında Türk Tarihini Araştırma Kurumu üyeleleri tarafından kazılmış ve kafatası incelenmek üzere alınmış ancak sonraki restorasyon kazısında kafatasının yerinde olmadığı görülmüştür.

Mimar Sinanın mezarı acaba nerede ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mimar Sinan,ın Büyüklüğü

Mimar Sinan,ın Büyüklüğü

Mimar Sinan... "Bir Mimar Sinan eseri olan Sehzadebasi Cami'nin 1990'li yillarda devam eden restorasyonunu yapan firma yetkililerinden bir insaat muhendisi, caminin restorasyonu sirasinda yasadiklari bir olayi tv'de soyle anlatmasti. Cami bahcesini cevreleyen havale duvarinda bulunan kapilarin uzerindeki kemerleri olusturan taslarda yer yer curumeler vardi. Restorasyon programinda bu...
  2. Mimar Sinanin sirri

Mimar Sinanin sirri

mimar sinanın sırları mimar sinanın sırrı sinan ın sırları gizemi sinan eserleri ve Mimar Sinan'in Selimiye Camii'nin kubbesini o genislige oturtmak için 13 bilinmeyenli bir denklemi matematigin bilinen 4 ana isleminden farkli besinci. bir islem bularak cozdugu soylenir. Ayrica minarelerin serefelerine cikanlarin yolda birbirlerini gormemeleri ise buyuk bir bir dehanin urunudur. Almanlar ayni...
  3. Mimar Sinan Özlü Sözleri

Mimar Sinan Özlü Sözleri

Mimar Sinan Özlü Sözleri nelerdi bana Mimar Sinan Özlü Sözlerini yazarmısınız arkadaşlar
  4. mihrimah sultanla mimar sinanın aşkı hakkında bilgi varmı acaba ?

mihrimah sultanla mimar sinanın aşkı hakkında bilgi varmı acaba ?

Merhaba Melekler Mekanı.Ben Duygu.Muhteşem Yüzyılı severek izliyorum ve Mihrimah Sultana bayılıyorum.Duyduğum kadarıyla Mimar Sinanla aralarında bir aşk durumu olmuş, varmı tarihte böyle birşey?
  5. mimar sinanın mezarı nerede acaba?

mimar sinanın mezarı nerede acaba?

Merhaba. Muhteşem Yüğzyıl sayesinde tarihe biraz daha merak saldım şahsen.Okuduğuma göre Mihrimah Sultanla Mimar Sinan arasında bir aşk varmış, rivayet bu şekilde, doğrumudur bilinmez. Benim sormak istediğim mimar sinan usta nerede yatıyor acaba?

Sayfayı Paylaş