gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Muğla ilinin ekonomik yapısı

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

muğla yöresel kıyafetleri muğla nın ekonomik özellikleri muğlanın ekonomik özellikleri nın hayatı kıyafet isimleri Muğla ilinin ekonomik yapısıyla ilgili tüm bilgiler merak ettikleriniz:)
    Turizm girdileri, il genelinde çok önemli bir pay oluşturur. 127.000 belgeli ve denetimli işletme, yıllık ortalama 500.000.- USD'lik döviz girdisi sağlar.

Ekonomi, il genelinde tarıma dayalıdır. Tarımsal üretim gelirlerinde en büyük payı sırası ile tarla ürünleri (buğday, arpa, pamuk, tütün ...), zeytincilik, hayvansal ürünler, bağcılık, sebzecilik, kavun-karpuz üretimi, yem bitkileri üretimi ve meyve üretimi alır.

İl sınırları içinde zeytin işletmeleri, zeytinyağı fabrikaları, maden işletmeleri, mermer fabrikaları ve çeşitli sanayi kuruluşları bulunuyor.

Muğla, tarımsal üretim değerleri itibariyle Türkiye genelinde 16. sırada yer alıyor. 1996 değerlerine göre cari fiyatlar ile tarımsal üretimde yaklaşık %71'lik oranıyla bitkisel üretim ilk sırayı alırken, bunu Canlı hayvan üretimi ve Hayvansal ürünler izler.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    ellerine sağlık canım

3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Yardım

Selam; alakasız biryere yazıyor olabilirim şu an ama yardımcı olcak birileri mutlaka vardır die düşünüyorum, bu sene sınavda Muğla üniversitesini kazandım, barınma konusuna nasıl bir çözüm bulabilirim? devlet yurdundan ziyade apart gibi birşeyler daha mı iyi olur ki? Muğlada apartlar nasıl ki? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

4. toi avec moi

toi avec moi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    muglanin tarihi turistlik yerleri cok gùzel ben gezdim gôrdùm begendim paylasimin icin tessekkùrler

Muğla ilinin ekonomik yapısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İsviçre'nin Coğrafi ve Ekonomik Yapısı

İsviçre'nin Coğrafi ve Ekonomik Yapısı

isviçrenin dağları isviçrenin nehirleri özellikleri komşuları dünya haritasındaki yeri İsviçre'nin Coğrafi ve Ekonomik Yapısı Coğrafya 41.285 kilometrekarelik yüzölçümüyle İsviçre görece küçük bir ülkedir. 7,4 milyonluk nüfusa sahip olan ülkede nüfus yoğunluğu kilometrekareye 182 kişidir. İsviçre’de üç ana topografik alan bulunur: İsviçre Alpleri, İsviçre platosu, ve Jura Dağları. Alpler,...
  2. Çanakkale Ekonomik Yapısı

Çanakkale Ekonomik Yapısı

çanakkalenin ekonomik yapısı canakkalenin ekonomik hayatı çanakkalenin özellikleri çanakkale nin hayatı çanakkale İl ekonomisinde tarım en önemli faaliyet olmakla beraber son yıllarda tarıma dayalı sanayi kolları gelişme göstermekte ve buna bağlı olarak ekonomide sanayinin payı artmaktadır. 2000 yılı Genel Nüfus Sayımı sonuçlarına göre istihdam edilen nüfusun (237.699), 133.140’ı (%56) tarım,...
  3. Muğla ili ulaşım bilgileri

Muğla ili ulaşım bilgileri

muğlanın ulaşımı muğla ulaşım muğla nın ulaşımı muğlaya ulaşım muğlaya en yakın havaalanı Muğla ilinde hangi ulaşım araçları kullanılıyor eğer gitmek isteyenler olursa ne gibi yollarla ve araçlarla ulaşımı sağlayabilir tüm bilgiler arkadaşlar:) KARA ULAŞIMI Karayolları 2. Bölge sınırlarında olan Muğla ile, K.K.No. 550-14 (Aydın/Antalya) karayoluna 2 km mesafede bağlantı yolu aracılığıyla...
  4. Muğla ili gelenek ve görenekleri hakkında bilgi

Muğla ili gelenek ve görenekleri hakkında bilgi

Slm.Lütfan bana acil tarafından Muğla ili gelenek görenekleri hakkında bigli verebilirmisiniz, ne olur çok acil, bekliyorum...
  5. Muğla ilinde ki tarihi mekanlar

Muğla ilinde ki tarihi mekanlar

Selam melekler, bana Muğlada ki tarihi mekanlar hakkında bilgi verebilirmisiniz, çok memnun olacam.Teşekkürler şimdiden :D

Sayfayı Paylaş