gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Mükemmel makarna nasıl yapılır?

Konu, 'Makarnalar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Her zaman büyük bir tencere kullanın. 225 gr. makarnaya 2,25 lt. su kullanın. Suya bir yemek kaşığı tuz ekleyin. Makarnayı eklemeden önce suyun yeterince kaynadığından emin olun. Makarna tanelerinin birbirinden ayrılması için sadece 1 kez karıştırın. Eğer spaghetti gibi uzun bir makarna pişiriyorsanız, tamamının suyun içerisine girmesini sağlayacak şekilde dibe doğru batırın. Mutfak saatinizi kurun. Makarnanın ideal pişirme süresi 10-12 dakikadır. Ancak bu süre makarnanın şekline ve kalitesine göre değişir. En geçerli yol, tadına bakmaktır. Bu nedenle pişirme sırasında 8., 9. ve 10. dakikada makarnanın tadına bakın. Bu. özellikle yeni marka bir makarnayı denerken gerekmektedir. Soslu bir makarna yapacaksanız, kaynama süresini 1 dakika kısaltıp onu pişirme süresine ekleyebilirsiniz Lavabonun içinde süzgeciniz hazır olsun. Süzgecin etrafından sıcak su akıtmaya başlayın ki, süzgeç sıcak makarnaya hazır olacak derecede ısınsın. Süzgecin nemli kalması makarnanın kurumasını engelleyecektir.

2. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bilgiler için tşk canım:)

3. @papatyam@

@papatyam@ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    makarna pişirmekte gerçekten bi sanat bence yapışmaması çok önemli

Mükemmel makarna nasıl yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Makarna nasıl yapılır?

Makarna nasıl yapılır?

makarna nasıl yapılır bardakta makarna nasıl yapılır uzun nasil yapilir Sizi bilmem ama ben yakında sanırım makarna ustası olup çıkacam:DBizim evde haftanın hemen hemen hergünü makarna pişer.Benim çocuklar makarna canavarı yemek bile olsa bana "anne bize makarna yap"derler.Eee iş çocuklar olunca tabiki iki elim kandada olsa onlar için mutlaka yaparım yapmammı:DNeyse uzun lafın kısası...
  2. Körili Spagetti Makarna Nasıl Yapılır?

Körili Spagetti Makarna Nasıl Yapılır?

körili spagetti makarna körülü spagetti makarna tarifi körili spagetti makarna yapılışı Genelde makarnayı hepimiz severiz melekler :) Değişik soslarla tatlandırdığımız makarnalar aynı zamanda tüm çocukların da vazgeçilmezidir. Bu makalemizde sizlere körili spagetti nasıl yapılır tarifini vereceğiz.. :) Malzemeler 350 gr Spagetti makarna 2 adet tavuk bulyon 10 adet tatlı...
  3. Makarna Nasıl Yapılır

Makarna Nasıl Yapılır

Makarna Nasıl Yapılır? Selam arkadaşlar ben hayatımda hiç yemek yapmadım ama artık mecburen yapacam işe önce makarnadan başlıyayım istedim ve makarna nasıl yapılır diye yardım istiyorum :)
  4. Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır?

Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu konu; Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, doğru ve kararında yapılmış bir makyaj kadını ne kadar güzel gösteriyorsa, abartılı ya da uyumsuz yapılan bir makyaj da son derece kötü bir görüntü verir. Makyaj yapmak biraz el becerisi, biraz göz zevki, biraz da genel bilgi ister. Eğer siz henüz kendinizi yeterli hissetmiyorsanız bu makalemizde...
  5. Makarna diyeti nasıl yapılır?

Makarna diyeti nasıl yapılır?

makarna diyeti,makarna diyeti zayıflatırmı,makarna diyeti nasılyapılır,makarna diyeti nasıl uygulanır,makarna diyeti yapanlar Makarna bilinen ve genel olarak en çok tüketilen karbonhidratların arasındadır. Makarna diyeti nasıl yapılır? Sorusuna genel bir yanıt vermek gerekirse aslında bu yaklaşık olarak günlük 1100 kalorilik bir beslenme şeklidir de denilebilir. Günlük almanız gereken...

Sayfayı Paylaş