gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Murat Akdağ kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

murat akdağ kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve merak edilen herşey burada arkadaşlar.

"Selana" dizisinde de rol alan başarılı olyuncu Murat Akdağ hakkında bilmediğiniz tüm bilgiler burada Melek'ler.

Biyografi

15/07/1979 da İstanbul Sefaköy'de doğdu.1981 den itibaren Şişli'de yaşamaya başladı.İlk,ortaokul ve liseyi Şişli'de okudu.1991'den 1998'e kadar bir çok işte çıraklık yaptı. Tiyatro ile tanışması,emlakçılık yaptığı sıralarda tanıştığı bir konservatuar öğrencisine ev göstermesi ile tesadüfen oldu.Bu öğrencinin bir oyunculuk seçmesine katılacağını öğrendi. Seçmeye merak ettiği için onunla birlikte gitmek istedi ve müşterisi tiyatro grubunu beğenmeyip oradan ayrılınca rol ona kaldı.Ama çok geçmeden bu amatör grup dağıldı. Bir kaç ay sonra bir gazetede gördüğü "Turneye çıkabilecek oyuncular aranıyor" ilanı ile yarı profesyonel bir tiyatro olan Yeni İstanbul Tiyatrosu'na katıldı.1997-1998 sezonunda üç aylık bir Türkiye turnesine çıktı. Sonraki sezonda (1998-1999) bu turne tiyatrosunda tanıştığı arkadaşlarıyla İstanbul'da yeni bir grup kurup çocuk oyunları oynamaya başladı. 1999-2000 döneminde MSM&Akatör Stüdio da oyunculuk eğitimi aldı. 2000-2001 sezonunda Tiyatro ART ile çalıştı.2001-2002 sezonunda İstanbul Belediyesi'nin açtığı Gösteri Sanatları Merkezi'nin derslere katıldı. 2002-2003 sezonunda Semaver Kumpanyada çalıştı., 2003-2004 sezonunda Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali'nde Ve Diğer Şeyler Topluluğu oyuncusu olarak Aksak İstanbul Hikayeleri adlı oyunla sahneye çıktı. 2005-2006,2006-2007 sezonlarında Tiyatro Oyunevi ile çalıştı. Ayrıca 1998'den beri çeşitli dizi ve sinema filmlerinde oynamaya devam etmektedir.

Oynadığı Bazı Oyunlar

Aksak İstanbul Hikayeleri Yeşim Özsoy Gülan
    Bir Şehnaz Oyun Turgut Özakman
    Aç Koynunu Ben Geldim Suavi Süalp
    Dikkat Köpek VarMelih Cevdet Anday
    [[Bir Arkadaş Aranıyor(Çocuk oyunu)
    Baloncu AmcaAtai Doğan Balakoğlu(Çocuk oyunu)
    Erdemin Savaşı Murat Akdağ(Çocuk oyunu)
    İbret Kemalettin Tuğcu(Gençlik oyunu)

Oynadığı Bazı Sinema Filmleri

Korkuyorum Anne

Oynadğı Bazı Dizi Filmler

Zeliha'nın Gözleri
    Düş Yakamdan
    Selena
    Erkeksen Seyret
    Doktorlar
    Kızlar Yurdu
    Erkekler Ağlamaz
    29-30
    Gümüş
    Belâlı Baldız
    Çat Kapı
    Hayat Bilgisi
    Yabancı Damat
    Aliye
    Cennet Mahallesi
    Büyük Yalan
    Estağfurullah Yokuşu
    Şeytan Ayrıntıda Gizlidir
    Kampüsistan
    Kurtlar Vadisi
    Aslı İle Kerem
    Yarım Elma
    Havada Bulut
    Beşik Kertmesi
    Aşk Ve Gurur
    Karanlıkta Koşanlar
    Tatlı Hayat
    Merdoğlu
    Ayrılsak da Beraberiz
    Sıcak Saatler
    Baba Evi
    Yasemince

Oynadığı Bazı TV Filmleri

Yusufcuk
    Ahcik (Memleket hikayeleri)

Murat Akdağ kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dr Murat TOPALOĞLU kimdir ?

Dr Murat TOPALOĞLU kimdir ?

murat topaloğlu murat topaloglu mustafa topaloğlu kimdir topoğlu kimdir murattopaloglu 1976 yılında Almanya'da doğdum. kısa bir süre Almanya'da okul hayatından sonra 1986 yılında Türkiye'ye geldim. İlkokul ve lise yıllarım Adapazarı'nda geçti. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanınca İstanbul hayatı da 1996 yılında başlamış oldu. yorucu bir eğitim süreci sonrasında 2003 yılında...
  2. Murat Han kimdir

Murat Han kimdir

murat gordi kimdir murat han kimdir, hayatı, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, biyografi, dizileri, filmleri "Mutluluk" adlı filmde Özgü Namal ile başrolleri paylaşan ünlü oyuncu Murat Han hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda. Murat Han (d. 1975, Erzincan) Türk sinema ve dizi oyuncusu. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümünde mezun...
  3. Murat Erton kimdir

Murat Erton kimdir

murat erton kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri Ödüllü oyuncu Murat Erton hakkında ve hayatı hakkında ki bilgilere yer verdik bu yazımızda Melek'ler. Murat Erton 8 Şubat 1968'de Edirne'de doğdu. Annesinin ismi Rezzan, babasının ismi Bahaettin'dir. Ablası İklil kendisinden 9 yaş daha büyüktür. Sanatçı, babasının işi sebebiyle Edirne'de doğumundan sonra yeniden...
  4. Recep Akdağ Kimdir?

Recep Akdağ Kimdir?

recep akdağ sağlık bakanı 2011 kimdir hayatı biyografisi çalışmaları resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Bu yıl ki kabinede sağlık bakanı olarak yer bulan Recep Akdağ'ın hayatıyla ilgili bilgilerimiz şöyle melekler ; 60. Hükümet Sağlık Bakanı, AKP Erzurum milletvekillerindendir. 1960 Erzurum doğumludur. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirmiştir. Atatürk Üniversitesi...
  5. Tarık Langat Akdağ Kimdir bilgi verin lütfen

Tarık Langat Akdağ Kimdir bilgi verin lütfen

selam arkadaşlar olimpiyat atletizm sporcumuz Tarık Langat Akdağ Kimdir diye sizden biyografi bilgilerini paylaşmanızı rica ediyorum şimdiden çok tşk ederim.

Sayfayı Paylaş