gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Muşmula ve Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

musmula nin faydalari hamilelikte muşmula yemek döngelin faydaları döngel faydaları döngel in [​IMG] Muşmula (beşbıyık) : Gülgiller familyasından; kış aylarında yaprak döken, eğri büğrü övdeli, dallı budaklı küçük bir ağaçtır. Çiçekleri beyaz veya pembe renklidir. Meyvesi, buruk ve hoşa gitmeyen bir tattadır. Etlidir. 5 bölmesi vardır. İyice olgunlaştıktan sonra yenir.

Faydası : Böbrek kum ve taşlarının dökülmesine yardım eder. Bağırsakların iyi çalışmasını sağlar. İncebağırsak iltihabı, ishal ve dizanteriyi giderir. Kan dolaşımını düzenler. Sinirleri güçlendirir. Mide hastalıklarında faydalıdır. Lumbago ve nikriste kullanılır. Ana karnındaki ceninin düşmesini önler.

Muşmula ve Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muşmula

Muşmula

Muşmula, gelecek olan değerli eşya, para ve kısmettir
  2. muşmula

muşmula

(Nispel / Nèfle / Medlar / Besbiyik / Döngel / Izgil / Mespilus / Germanica) 2-3 m yüksekliginde bodur boylu dikenli agaççiklar. Yalniz yetistirilenleri dikensizdir ve boylari alti metreye kadar yükselebilir. Kisin yapraklarini döker. Yapraklar basit, alt yüzü tüylü, tam veya disli kenarlidir. Çiçekler erdisidir, bes parçali ve beyazdir. Yabanci döllenmeye ihtiyaç göstermez. Meyveleri yuvarlak...
  3. Muşmula (Mespilus)

Muşmula (Mespilus)

Muşmula; gülgiller'in bir altfamilyası olan Maloideae'dan bir ağaç ve bu ağacın meyvelerdir. Çiçek tablasıyla sarılmış etli meyveleri, eriksi yapıdadır. Yabani olanları daha küçük olur. İçinde sertleşmiş tohumları bulunur. Olgunlaştığında koyu kahverengiye dönen meyve kabuğu ve koyu kahve meyve eti vardır. İlk koparıldığında buruk bir tadı vardır. Bir süre beklenildiğinde yumuşar ve...
  4. Muşmula(Yenidünya) Faydaları

Muşmula(Yenidünya) Faydaları

yeni dünya meyvesi faydaları yeni dünya faydaları meyvesinin dünyanın yenidünyanın Ben bu meyveye bayılıyorum:)Harika ve mayhoş bir tadı var.Hem görünüşü hemde tadı ile lezettli olan bu meyvenin gelin hep beraber faydalarına bir göz atalım:) Muşmula(Yenidünya) Faydaları Görüntüsü ve mayhoş tadı ile insanları pek kendine çekmeyen bir meyve olsa da faydalarını bilmek gerek…Malum, dış...
  5. Balık Yağı Ve Faydaları

Balık Yağı Ve Faydaları

Balık Yağı Ve Faydaları Balık Yağının Boy Uzatmaya Etkisi Nedir Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda çocukların gelişimi zekaları ve boylarının uzun olması için balık yağının etkilerinden ve diğer faydalarından bahsetmek istiyoruz sizlere. İşte size balık yağı ve faydaları; Son yıllarda en çok tercih edilen beslenme desteği olarak karşımıza çıkmaktadır Balık Yağı. Bilim insanları...

Sayfayı Paylaş