gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

mutlu olmak için 20 kural...

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

1. Kusursuz olmaya çalışma. Unutma ki dünyada hiçbir şey mükemmel ve kusursuz değil. 2. Sevgi kapasiteni geliştir. Tabii önce insanları sevmen gerekiyor. İşe kendini başkalarının yerine koyup onların sıkıntılarına ortak olarak başlayabilirsin.

3. İyilik yap, denize at. Yaptığın iyilik karşısında takdir edilmeyi isteyebil...irsin ama inan yaptığın iyiliği kendine sakladığında daha çok mutlu olacağından emin ol!

4. Bırak ilgiyi başkaları toplasın! Sürekli ilgi çekmek isteriz fakat ilgiyi yanımızdakinin toplamasına izin verdiğimizde o kişi sizin yanınızda çok mutlu olacak.

5. Anı yaşamayı öğren! Geçmişteki sorunlarının veya geleceğe yönelik endişelerinin şu anki yaşamını etkilemesine izin vermemelisin.

6. Öğrenmeye açık ol. Senin dışında herkesin çok bilgili olduğunu düşün.Yaşamında bulunan her şeyin sana öğretecek bir çok şeyi olduğunu unutma!

7. Sabır geliştirme egzersizleri yap! Eğer sabırlı olmazsan, sıkıcı gelebilir.

8. Elini uzat! Kırıldığın ya da küstüğün zamanlarda ilk adımı hep karşıdan mı beklersin? Unutma ki, haklı olmak mutlu olmaktan önemli değildir.

9. Gerçekleri kabul et.Şikayet etmek ve kendini ve çevrendekileri üzmek yerine gerçekleri olduğu gibi kabul etmeyi dene.

10. Yazmayı unutma!günlük tutuyorsan ne ala! Ama tutmuyorsan haftada bir kere olsun kalemi kağıdı eline alarak ya da bilgisayar başına geçerek birisine mektup yazabilirsin.

11. Bırak biraz canın sıkılsın! Sürekli bir yerlere koşuşturmaktan yorulan bedenimizin yanı sıra beynimizin de biraz tembelliğe ihtiyacı var.

12. Zihninde özel bir bölüm aç.Yapman gereken tek şey sorunları, farklı seçenekleri ve farklı çözümleri beyinin bu kısmına yüklemek ve gerisini ona bırakmak.

13. Kendine 'sessiz zaman’ ayır. Mutlaka seninde herkesten ve her şeyden uzak kalmak istediğin anlar oluyordur. Bu zamanlar kendi sesini duymanı sağlayacak ve içini huzurla kaplayacak.

14. Önce karşındakini anlamaya çalış. Eğer çevrendekilerle doğru iletişim kurmak istiyorsan, önce karşındakileri anlamaya çalışmalısın.

15. Alçakgönüllü olamaya çalış. Kendini başkalarına kanıtlamak için ne kadar az çaba harcarsan içindeki huzur o kadar artar.

16. Eleştirileri kabul et.! Ufak bir eleştiride bile saldırıya geçmek yerine eleştirileri kabul etmeyi denersen, kendini daha iyi hissedebilirsin.

17. Gevşe. Rahatlamış insanlar çok başarılı olurlar, çünkü böyle bir durumdan sonra yaratıcılıkları da artar.

18. Parçalara bölünme. Aynı anda kaç iş yapabilirsin? Tek bir işe odaklanmaya ne dersin?

19. Planlarında esnek ol! Planların gerçekleşmediğinde hayal kırıklığına düşmek yerine planlarında değişiklikler yapmayı denersen daha huzurlu olabilirsin.

20. Mutlu olmaya çalış. Ne zaman mutlu olacaksın? Okulun bittiğinde mi? İşe girdiğinde mi? Mutluluğu bekleme ve erteleme.

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Parçalara bölünme. Aynı anda kaç iş yapabilirsin? Tek bir işe odaklanmaya ne dersin?

Canım güzel bir paylaşım,emeğine sağlık..Ben bu şıkkı pek uygulayamam..Aynı anda bir çok işi yapmaya ve düşünmeye çalışmaktan bıktım artık,yoruldum..

3. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler cnm çok hoş bi paylşm olmuş....emeğne sağlık

mutlu olmak için 20 kural... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mutlu olmak için okuyun..

mutlu olmak için okuyun..

•Evimi bir parti sonrası temizlemek için saatlerce uğraşıyorsam, bir çok arkadaşım var demektir. •Faturalarımı ödeyebiliyorsam, bir işim var demektir. •Pantolonum biraz sıkıyorsa, aç kalmıyorum demektir. •Gölgem beni izliyorsa, güneş ışığını görüyorum demektir. •Otobüsten indiğim yerden işyerime yolu uzun buluyorsam, yürüyebiliyorum demektir. •Hükümet hakkında eleştiri yapabiliyor ve bu...
  2. mutlu bir evlilik için denenmiş 20 yöntem

mutlu bir evlilik için denenmiş 20 yöntem

1000 kişinin katıldığı bir araştırma sonucunda mutlu ilişki için yapılması ve yapılmaması gereken 20 şey ortaya çıktı. Sizinde bu listeden öğrenebileceğiniz şeyler olabilir. 1. Ne kadar önemli olduğunuzu düşünün. Çekici olduğunuzu düşünün ve bundan zevk alın. Bunun yanında kimden hoşlandığınıza da karar verin. 2. İlişkide önemli olan nedir, beklentileriniz neler, yaratıcı olun. Ancak...
  3. enerjik olmak için 20 öneri

enerjik olmak için 20 öneri

dinç olmak için enerjik olmak için daha enerjik istiyorum ne yapmalı Kendinizi yorgun hissetmemek için doğru zamanda doğru gıdalar tüketin, hayatınızı düzenleyin.Bütün melekler enerjik ,bomba gibi olsun:) 1. Aç olmasanız bile kahvaltı yapın. Böylece kendinizi daha hayat dolu hissedeceksiniz. Kahvaltı eden kişiler kendilerini gün boyu fiziksel ve zihinsel olarak daha dinç hissediyor....
  4. Harika bir gelin olmak için altın kurallar

Harika bir gelin olmak için altın kurallar

Evlenecek her genç kız harika bir düğün ve o düğünün unutulmaz gelini olmak ister. Her genç kızın hayalidir harika bir gelin olmak .İşte güzel bir gelin olmak için sizlerle altın değerindeki bu 8 kuralı paylaşmak istedim arkadaşlar.İşte harika bir gelin olmanın 8 altın kuralı. 1. Doğal olun. Yüzünüze sadece nemlendiri sürün. Pahalı gelinliğinizin üstünde ruj ya da fondöten lekesi...
  5. mutlu olmak için hepimizin dikkate alması gereken kurallar

mutlu olmak için hepimizin dikkate alması gereken kurallar

İnsanların çoğu hayatın anlamı nedir sorusunu sorar durur. Ama bu sorudan daha önemli bir soru var. “Benim hayatımın anlamı ne?” Hayatımız, dünyayı cennete çevirmek için katkıda bulunmakla anlam kazanır. Dünyayı cennete çevirmek için bize düşen pay, insanların yüzüne tebessüm kondurmak, hızla kirlenen dünyayı temizlemek i...çin bir adım atmak, yardıma muhtaç bir insanın ayağa kalkıp kendi...

Sayfayı Paylaş