gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Namazdan Sonra Okunacak İman Duası

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

İman Duası ve Anlamı Namazdan Sonra Okunacak İman Duası

Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda bizden iman duası isteyen misafirimiz için ve elbette ki siz sevgili üyelerimiz için de namazdan sonra okuanacak iman duası ve anlamanı paylaşıyoruz.

Okunuşu

Rabbena la tüziğ kulubena bade iz hedeytena ve heblena mil le- dünke rahmeten inneke ente’l-Vehhab.

Anlamı

Allah’ım, Sen bizleri doğru yola sevkedip imana muvaffak kıldıktan sonra kalplerimizi batıl ve kötü yola saptırmaktan koru ve bizlere ilahi katından rahmet ihsan eyle, zira Sen ihsanı bol ve bağışlayıcısın.
    Al-i imran

İman duası

Allahümme innî e’üzü bike min en-üşrike bike şey-en ve ene a’lemü ve estagfirü-ke li-ma la-a’lemü inneke ente allamülguyûb Sabah ve akşam okumalıdır.

Ya hayyü ya kayyum ya zel celal-i vel ikram Allahümme inni eselüke en tuhyiye kalbi bi nuri marifetike ebeden ya Allah, ya Allah, ya Allah celle celalüh.

Bu duayı sabah namazından sonra okuyanın imanla ruhunu teslim edeceği bildirildi.

Ya Allah ya Allah ya hayyü ya kayumü ya zelcelali vel ikram, es’elüke en tuhyiye kalbi bi nûr-i ma’rifetike ebeden ya Allah ya Allah duası da imanla ölmek için her zaman okunmalıdır

La ilahe illallahul mevcudu bikülli zaman. La İlahe illallahul ma’budu bi külli mekan. La ilahe illallahul ma’rufü bi külli ihsan. la ilahe illallahul mezkuru bi külli lisan. La ilahe illallahu külle yevmin hüve fişe’nin. La ilahe illallahul emanül eman min zevalil iman ve min şerri’şşeytan. Ya kadimel ihsan ya ğafuru ya ğufranü bi rahmetike ya erhamerrahimine ve sallallahu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ecmaine ya Allah ya Allah.

Bu İman duası aynı zamanda Sabah ve akşam okunulmalı ve de özellikle hastalık anında bu duaya devam edilmesi tavsiye edilir. Bu dua’yı ihlasla okumak ve bu dua’nın önemine inanmak gerektir. bu dua vesilesi ile Allah (c.c) Hz.’lerinin Cemalini görme şerefi ile müjdeleniyor. Bu dua bizler için manevi bir kale sayılacaktır ve de İmanımızı kuvvetlendirecektir.

Namazdan Sonra Okunacak İman Duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sabah namazından sonra okunacak dua..

sabah namazından sonra okunacak dua..

bir dilek için okunacak dua sabah namazından sonra okunacak dilek duası sabah namazından sonra duası okunan okunan hacet Sabah Namazından Sonra Okunacak Duâ Ayetleri "Kim sabahleyin üç def'a diyerek Sûre-i Haşr'ın sonundan üç âyet okursa Allah Teâlâ onun için yetmiş bin melek vazifelendirir, akşama kadar ona duâ ederler, o gün ölürse şehîd olarak ölür, akşamleyin bunu yapan da aynı...
  2. sabah namazından sonra okunacak dua ayetleri

sabah namazından sonra okunacak dua ayetleri

Sabah namazının yeri başka arkadaşlarım, o gün ağırırken kılınan namazdan çok büyük tad alıyorum. Ben namaza da yeni başladım herkesede soramıyorum. Sizlerden ricam şudur lütfen bana sabah namazından hemen sonra okunacak dualar ve hadislerin hangileri olduğunu anlatır mısınız lütfen. Allah razı olsun sağolun.
  3. Vitir Namazından Sonra Okunacak Dua

Vitir Namazından Sonra Okunacak Dua

Vitir Namazından Sonra Okunacak Dua hangi duadır lütfen bana o duayı yazın arkadaşlar
  4. Namazlardan Sonra okunacak Türkçe Dua...

Namazlardan Sonra okunacak Türkçe Dua...

namaz, namazdan sonra yapilacak dua, namaz dualari Namazlardan sonra birde her istegimizi kapsayan, samimi bir kalple okuyabilecegmiz ve anladigimiz dua olsa ne güzel olur degilmi? Iste size Namazdan sonra okunacak Türkce dua... Allahım! Kıldığım namazımı, eksik ve kusurları ile birlikte kabul eyle. Ey kalpleri evirip çeviren Allahım! Kalbimi dinin ve itaatin üzere sabit kıl. Allahım!...
  5. sabah namazından sonra okunan dilek duası nedir?

sabah namazından sonra okunan dilek duası nedir?

Sabah namazlarından sonra bir dilek duası okunuyormuş, hem çok sevapmış hem de etkili. Acaba bileniniz varmı sabah namazından sonra okunan dilek duası nasıl?

Sayfayı Paylaş