Nasıl Zengin Olunur

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    230
    Ödül Puanları:
    83
    nasil zengin olunur nasıl zengin olunur iş adamı nasıl iş sahibi olabilirim adamı
    < Resme gitmek için tıklayın >

İnsanlar boşuna zengin olmuyormuş vallahi bu yazıyı okuduktan sonra daha iyi anladım.Zeka her şeyin başı arkadaşlarım...

New York'ta bir bankanın önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla bankaya girdi ve önüne çıkan ilk görevliye, bireysel kredi için başvuruda bulunmak istediğini söyledi. Görevli onu, müşteri temsilcisine götürdü. Adam, çok acele bir is iç...in Avrupa'ya gitmek zorunda olduğunu ve bu nedenle bir hafta va...deli beş bin dolar krediye gereksinim duyduğunu söyledi. Müşteri temsilcisi kısa bir araştırma yaptıktan sonra. "Ticari ve mali sicilinizi inceledik. Bu krediyi almanız için bir engeliniz yok" dedi ve ekledi: Fakat bir konuyu belirtmeliyiz. Bizim bankamızla daha önce hiç çalışmamışsınız. Banka olarak sizi resmen tanımıyoruz. Bu nedenle, söz konusu krediyi verebilmemiz için karşılığında sizden bir teminat almak zorundayız". Adam cebinden Rolls Royce'un anahtarını çıkardı, bankanın müşteri temsilcisine uzattı: "Çok acelem var, uçağa yetişeceğim." dedi. "kapıdaki Rolls Royce' umu teminat olarak alabilirsiniz". Kredi işlemleri çok hızlı bir bicimde tamamlandı. Banka Rolls Royce otomobili bankanın garajına çektiler, adama da beş bin dolar krediyi verdiler. Müşteri temsilcisi, kişisel merakını gidermek için bir hafta boyunca özel bir araştırma yaptı ve bankalarının bu yeni müşterisinin çok büyük bir is adamı ve çok büyük bir servet sahibi olduğunu öğrendi. Bir hafta sonra adam yeniden gelip, borcunun anaparası beş bin dolarla, bir haftalık faizi dokuz bucuk doları ödedikten sonra, müşteri temsilcisi bir turlu yenemediği merakının dürtüsüyle sordu: "Sizin, çok büyük bir is adamı ve çok büyük bir servetin sahibi olduğunuzu öğrendim" dedi. "Yalnızca kişisel merakımdan soruyorum. Lütfen söyler misiniz, sizin için çok küçük bir miktar olan beş bin dolarlık krediye neden gereksinim duydunuz?" Adam hafifçe gülümsedi: "Siz de bana lütfen söyler misiniz?" dedi. "Böyle lüks bir otomobili, New York'ta hangi kapalı garaja, bir hafta boyunca dokuz bucuk dolara bırakabilirsiniz?(para kazanmak sadece çalışma ve hırsla olmaz,zeka da gerekir..)

2. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    ayyyyyyyyyyy manyakk hahahahahahahaha

Nasıl Zengin Olunur konusuna benzer içeriklerimiz
  1. emocu nasıl olunur?

emocu nasıl olunur nasıl emocu olunur Üstünde saçma sloganlar olan eski tişörtler, solmuş lakostler, polo gömleklere ulaşmak hiç zor değil. Çok uygun fiyata haftanın her günü için birer tane alabilirsiniz. Pantolonlar ve şortlar için de sorun yok. Eski takımların pantolonları yıpranmış hakiler emoluğun yapıtaşlarıdır. Bit pazarından bazı cool eski spor ayakkabılar bulmaya çalışın. Yapacağınız...
  2. vampir nasıl olunur

Nasıl vampir olunur ve vampirlerin özellikleri var mı keşke vampir olsaydım. 10 yaşındayım da vampir olunabililyor mu bilgi verir misiniz banaaaaaaaaa
  3. Nasıl Pilot Olunur ?

Nasıl Pilot Olunur Pilot Olmak İçin Neler Gerekli Kuş gibi gökyüzünde uçmak sevdasında olan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için nasıl pilot olunacağı hakkında ki bilgileri paylaşıyoruz :) Türkiyedeki uçuş okulları Tükiyeninde üye olduğu uluslar arası sivil havacılık komutesi şartlarına uygun hareket etmek zorunda,bu şartların denetimi ise sivil havacılık güvenliğince yapılmakta....
  4. Nasıl Avukat Olunur

Nasıl Avukat Olunur ben avukat olmak istiyorum ama nasıl avukat olunur bilmiyorum. Avukat olmak için ne gerekiyor hangi bölümü okumak lazım lütfen yazın.
  5. nasıl vampir olunur

Ya ben daha 12 yaşındayım bende vampir olmak istiyorum böyle birşey var mı vampirlerin özellikler felan bana yazar mısınız. Birde vampir olabilir miyim 12 yaşındayım. Buse

Sayfayı Paylaş