gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Nazar Değen Kişiye Okunacak Dua

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Nazar değen kişiye okunması uygun olan dua bilgilerini sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Herkesin arada başına gelen ve özellikle küçük bebekler de daha çok görülen nazar, bazen kişileri zor anda bırakır ve sıkıntılı anlar yaşatır. Böyle durumlar da aşağıda ki duayı okuyabilirsiniz. nazar-duasi-300x253.jpg

(Euzü bi-kelimâtillahittâmmeti min şerri külli şeytânin ve hâmmetin ve min şerri külli aynin lâmmetin) [Bu dua her sabah ve akşam üç defa okunup kendi üzerine veya hastanın üzerine üflenirse, göz değmesinden ve şeytanların ve hayvanların zararından korur.]
    Manası:
    Şeytanların, haşaratın ve kem gözlerin şerrinden Allah’ın kusursuz kelamlarına [âyetlerine yani Kur'ana] sığınırım. [Zira âyetlerinde gizli açık her ilim, her ihsan, her tedbir vardır.]

Nazar Değen Kişiye Okunacak Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. En etkili nazar duaları...

En etkili nazar duaları...

nazar duası en etkili nazar duası için en etkili dua hırzı besmele Nazar duaları Nazara inanırmısınız bilmiyorum.. Ben inanıyorum.. Öyleki İnsana, hayvana ve hatta cansıza da nazar değer. Nazar hastalık yapar, hatta öldürür. Kadınlara ve çocuklara daha çok tesir eder. Peygamber efendimizin zamanında Esed oğullarından nazarı değen bir kimse var idi. Üç gün bir şey yemez, sonra çadırın...
  2. Nazar İçin Okunacak Dua

Nazar İçin Okunacak Dua

nazar için okunacak dua dua nazar için okunacak dualar nazar duası, nedir, nasıl okunmalıdır, nazarlık, nazara karşı okunacak dua için yazımıza buyrun arkadaşlar. ben nazara çok inanırım. babanem nazar dağları bile devirir inan kızım derdi hep. peki naza için hangi dua okunmalıdır ? Nazar için ne okumalı? Hz.Peygamber (s.a.v) bu şekilde söylerdi. Nazar değmemesi için çocuklara...
  3. Nazar değmesine karşı dualar

Nazar değmesine karşı dualar

nazar duaları nazara karşı dualar Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda nazar (göz)değmesine karşı koruyucu duaları ve o dualar hakkında ki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Nazar insanı mezara, deveyi kazana sokar.) [İ. Adiy] (İnsanların yarısı nazardan ölür.) [Taberani] (Nazar haktır.) [Müslim] 1- Resûl-i Ekrem Efendimiz, torunları Hasan ve...
  4. Vasıtaya Binerken Okunacak Dualar

Vasıtaya Binerken Okunacak Dualar

Vasıtaya Binerken Okunacak Dualar nelerdir kızlar lütfen bu konuda da bilgi verin duayı yazın
  5. Kulak Çınlamasında Okunacak Dua

Kulak Çınlamasında Okunacak Dua

bu konu kulak çınlamasında okunması gereken dua bilgilerine yer vermektedir. Hepimizin arada kulaklarının çınladığı olmuştur. Hatta halk arasında kulağımız çınladığı zaman birinin bizi andığı söylenir. Aslında kulak çınlaması tamamen fiziksel bir olaydır. Kulak çınlamasına Tinnitus denir Kulak çınlaması durumunda aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz. Okunuşu; Zeber Allahü Menze Kerani...

Sayfayı Paylaş