Ne zaman hamile kalınır

M

Misafir

Forum Okuru
Ne zaman hamile kalınır
ne zaman hamile kalınır hesaplama
ne zaman hamile kalınır, hesapla, kalınabilir hamilelik için en uygun zaman nedir, hesaplama, ne zaman gebe kalınır hakkında bilgiler burada arkadaşlar

Bebek sahibi olmak isteyen Melek'lerimize ve anyı isteğe sahip olan misafirlerimize, hamile kalmak için uygun günler hakkında bilgiler sunuyoruz bu makalemizde.

gebe-201.jpg

Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma çabasındaki çalışan çiftler için büyük önem taşıyor. Günümüz koşulları hemen hemen her alanda olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan yapmayı gerektiriyor. Ama kararı verince bebek de hemen gelmiyor. Aylarca çaba! sarf edildiği halde ve klinik olarak hiçbir sorun bulunmamasına rağmen, bazen istenilen hamilelik bir türlü gerçekleşmiyor. Çünkü ya yumurtlama zamanı tutturulamıyor ya da farkında olmadan hamileliği engelleyen hatalar yapılıyor. Oysa maddi ve manevi açıdan hazır olunan bir dönemde bebek sahibi olmak istendiğinde insanların beklemeye pek de fazla tahammülü olmuyor. Peki, doğru olduğu düşünülen zamanda, vakit kaybetmeden hamileliğin gerçekleşmesi için neler yapılmalı, nelere dikkat edilmeli?

BURAYA TIKLAYARAK ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz Melek'ler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ne zaman hamile kalınabilir ? Evet bir çok bayanın bildiği şey sadece iki mensin ortası .Bu bilginin dışın da ek bilgi verelim.Her dönem gebe kalmak mümkün .Adet dönemin de bile. Nasılmı ? Düzensiz gerçekleşen ovülasyonla. Düzenli adet gören bayanlar da ovülasyon genelde adetin 11-14 . günlerin de başlar ve 20 ne kadar devam eder. Ne zaman hamile kalınır sorusuyla ilgili detayları aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

Hangi günler kolay hamile kalabilirim?

Yumurtlama gününüzü bilmiyorsanız aşağıdaki linkimizi ziyaret ediniz..

Hamile kalmak için en iyi zaman nasıl anlaşılır ?

Ben yumurtlama günümü bilmiyorum adetim düzensiz yardımcı olurmusunuz ? Adeti düzensiz olanların yumurtlama günü nasıl hesaplanır?

Bazı bayanlar hamile kalabilmek için harıl harıl yumurtlama günlerinin hesabını yapıyorken, bazı hanımlar da hesaba kitaba gerek duymadan rahat bir şekilde hamile kalmanın mutluluğunu yaşıyor. Açıkçası ben de hamile kaldığımda, yumurtlama günümü hesaba katmamıştım, üstelik reglim bittikten hemen sonra hamile kaldım.

Adetten hemen önce ya da hemen sonra hamile kalınmaz diyenlere inanmıyorum. Zaten tıp da bunu söylemiyor. Mevcut sağlığınızda bir sıkıntı olmadığı sürece, hamile kalmak için gayet uygun bir yapıya sahipseniz zaten hamileliğiniz her şekilde oluşacaktır. Kimimiz hamile kalmak için çırpınırken, bazılarımız kalmamak için debeleniyoruz. Hayat ne garip. :) Gebe kalınmanızı engelleyen çok ciddi bir sorununuz yoksa, vücudunuz hazır olduğu an hamile kalacaksınızdır biraz sabır kızlar.

Merhaba,

Yumurtlama günlerini tespit etmenin bir çok yöntemi var. Ovülasyon testleri,ateş ölçme, servikal sıvı inceleme ve belirtiler.Yumurtlama gerçekleştiği dönem vücut ısısın da artma olur.Vajinal akıntı fazlalaşır. Bu akıntı şeffaf ve esnektir. Kasıklar da ağrılar batmalar olur. Eczene den ovülasyon testlerin den tedarik edin.Bu kitlerle çok kolay yumurtlama gününüzü belirleyebilir, gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz.Vereceğim linkleri inceleyin daha ayrıntılı bilgilere ulaşın..

Hamile kalmak için yumurtlama günümü nasıl bilicem?

Fertil günlerinizi servikal sıvınızla belirleyin.

Geri