gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nihat Hatipoğlu'ndan İhlas Suresi İle İlgili Bir Hikaye

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ihlas suresi fazileti önemi önemiyle ilgili bir hikaye nihat hatipoğlu ile ilgili bilgiler burada melekler Ramazan ayı dolayısıyla iftar ve sahur saatlarinde Doç.Dr.Nihat Hatipoğlu çok güzel sohbetlerde bulunuyor,bizleri bilgilendiriyor melekler :) Bu bilgilendirmeler arasında anlattığı özlü hikayeler de konuları daha iyi anlamamıza ve kafamızda yer etmesine yardımcı oluyor.

İşte bu sohbetlerinden birinde İhlas suresinin faziletlerinden bahsederken anlattığı bir hikaye ,bu önemi anlamamıza kat kat yardımcı oldu.Şimdi bu hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :)

Resulullah bir seferde bir hafızı imam tayin ediyor.Hafız tüm namazları sadece ihlas suresiyle okutuyor.Tabi halk bir süre sonra isyan ediyor ve Resulullaha şikayete geliyorlar.Resulullah hafızı huzuruna çağırıyor ve neden böyle yaptığını soruyor.Hafız : ''Ya Resulullah ,O surede Allah kendini anlatmış,o sureye muhabbetim var aşığım '' diyince,Allah Resulu ona ''Senin bu sureye sevgin seni cennete soktu bile '' diyor.

İşte ihlas suresinin fazileti saymakla bitmiyor melekler.:) Bu hikaye de surenin önemini gayet açık bize anlatıyor...

Nihat Hatipoğlu'ndan İhlas Suresi İle İlgili Bir Hikaye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. namaz ile ilgili bir hikaye

namaz ile ilgili bir hikaye

namazla ilgili hikayeler namaz ile ilgili hikayeler namazla dini namaz ile şiirler dini Namaz İle İlgili Bir Hikaye ADAM, bineceği otobüsün kalkmasına bir saatten fazla süre olduğu için, terminalin yarı aydınlık koridorlarını arşınlıyordu. Ellerini yıkamak üzere biraz ilerideki mescide yanaştığında, iş tulumları giymiş bir genç ona doğru gelerek: — Herhalde namaz kılacaksınız, dedi. Abdest...
  2. İhlas suresinin hikayesi nihat hatipoğlu

İhlas suresinin hikayesi nihat hatipoğlu

Nihat hitapoğlu ihlas suresi ile ilgili biraz önce bir hikaye anlatmış ve ben dinleyemedim. Bu hikayeyi bilen var mı varsa bana anlatabilir mi. Lütfen benim için çok önemli çünkü nihat hoca bu duanın faziletlerini bilen bir kez daha vaz geçmez vs diyordu. Sağolun.
  3. Çanakkale Savaşı İle İlgili Hikaye Örnekleri

Çanakkale Savaşı İle İlgili Hikaye Örnekleri

Çanakkale Savaşı Hikayeleri Çanakkale Savaşı İle İlgili Hikaye Örnekleri SEYİT ONBAŞI (1889-1939) Seyit Onbaşı, 1889 yılının Eylül ayında Havran İlçesi Çamlık (Manastır) köyünde dünyaya geldi. Babasının adı Abdurrahman, annesinin ki Emine idi. Seyit, 1909 yılının Nisan ayı başlarında askere alındı. 1912′de Balkan Savaşları’na katıldı. Savaş bitiğinde terhis edilmedi ve topçu eri olarak...
  4. hazreti ömerin kızını görmesi ile ilgili hikaye

hazreti ömerin kızını görmesi ile ilgili hikaye

arkadaşlarım Hz. Ömerin kızını görmmesini anlatan hikayeyi doğru olarak öğrenmek istiyorum lütfen bana anlatabilir misiniz. teşekkürler.
  5. Nihat Hatipoğlu'nun En Acılı Günü!

Nihat Hatipoğlu'nun En Acılı Günü!

nihat hatipoğlunun annesi, nihat hatipoğlunun annesi vefat etti, nihat hatipoğlu haberleri Nihat Hatipoğlu'nu bilmeyeniniz yoktur sanırım. Birçok kişi tarafından yaptığı dini sohbetlerle çok sevilen Nihat Hatipoğlu annesini kaybetmenin acısını yaşıyor. Geçirdiği bir rahatsızlık sonucunda vefat eden Nihat Hatipoğlu'nun annesi Muzaffer Hatipoğlu 75 yaşında hayata veda etti. Haber ile ilgili...

Sayfayı Paylaş