gebe
  1. DeRyAaLı

DeRyAaLı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Niye kendin için dua etmiyorsun?

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında DeRyAaLı tarafından paylaşıldı.

[HR][/HR]O gece, hep odanın bir köşesinde kıbleye doğru durmuş olan annesinin sözlerine kulak veriyordu. O Cuma kunudunu, annesinin rüku, sucud, kıyamını izliyordu. Henüz çocuktu. Annesinin erkek-kadın bütün Müslümanlar için hayır dua ettiğini, bir bir isimlerini saydığını, yüce Allah’tan her biri için saadet, rahmet, iyilik ve bereket istediğini duyan çocuk acaba annesi kendisi için Allah’tan ne isteyecek diye merakla bekliyordu.

İmam Hasan, o gece sabaha kadar uyumadı. Annesi Hazreti Fatıma Zehra (s.a)’yı dikkatle gözlemekteydi. Annesinin, kendisi hakkında nasıl dua edeceğini, Allah’dan nasıl bir iyilik ve saadet isteyeceğini görmek için bekliyordu.

O gece, sabah oldu. Diğerleri hakkındaki duaları geçti. Fakat İmam Hasan, annesinin kendisi için dua ettiği bir kelime dahi işitmedi. Sabah annesine: “Anneciğim ben her şeye kulak verdim, niçin başkaları hakkında dua ettin de kendin için bir tek kelime dua etmedin?!” dedi.

Şefkatli anne cevap verdi: “Aziz çocuğum, önce komşu sonra kendi evin.”

Bihar'den naklen, "Doğruların Öyküsü"

Niye kendin için dua etmiyorsun? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Niye Ben Diyen Herkes İçin!

Niye Ben Diyen Herkes İçin!

Kaybedenlerin vazgeçilmez sözüdür ”neden ben?” Bu yaşanmış hikayeyi okuduktan sonra fikriniz değişecek! Brenda yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir kadındı. Bir gün esaretini toplayarak bir grup tırmanışına katildi.Tırmanacakları yere vardıklarında, neredeyse duvar gibi dik, büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karşılarına.Tüm korkularına rağmen, Brenda azimliydi. Emniyet kemerini takti, ipi...
  2. Kendiniz İçin

Kendiniz İçin

Kendinize zaman ayırın. Kendiniz ve çocuğunuza faydalı olacak taze bir tutumu ancak dinlendikten sonra kazanabilirsiniz. Evden çıkın, yemeğe gidin, arkadaşlarınızı ziyaret edin. Komşular ve arkadaşlar özellikle dedeler ve nineler size yardım etmeye hazırdırlar. Bunu unutmayın! Annenin bakımı : Doğuma özgü değişiklikler annede farklı durumlar oluşturabilir. Vajinal akıntı : Bu lokia...
  3. Salat-ı Tefriciye duasında sonuç kesin mi?

Salat-ı Tefriciye duasında sonuç kesin mi?

Tefriciye miktari nedir tefriciye miktari 4444 bundan fazla okunursa dua kabul olur mu Merhaba Sevgili Melek'ler... sitemizde zaman zaman hamile kalmak isteyen arkadaşalrımız ve dileği kabul olmasını isteyen arkadaşlarımız için okuduğumuz Salat-ı Tefriciye duası bildiğiniz gibi 4444 defa okunuyor. Peki Salat-ı Tefriciye duası 4444 defaden az ya da daha çok okunursa dua kabul oluyor mu; işte...
  4. Şeytan cehenneme gireceğini bildiği halde, neden tövbe etmiyor?

Şeytan cehenneme gireceğini bildiği halde, neden tövbe etmiyor?

Bu konuyu şöyle açıklayabiliriz: Malum olduğu üzere, bir işe yoğunlaşmanın dercesine göre kişinin duygularının, düşüncelerinin ve zihni faaliyetlerinin de o konuya yoğunlaşması söz konusudur. Örneğin, bazı insanlar şeyhine o kadar yoğunlaşırlar ki, artık her yerde onu görüyor, onu düşünüyorlar. Artık fena fiş-şeyh olurlar. Aynı manayı ifade etmek üzere, Fena fir-resul, fena fillah...

Sayfayı Paylaş