normal doğumda dikiş ne zaman düşer ve ilişki ne zaman olabilir | Melekler Mekanı FORUM - 30 Ağustos 2016

normal doğumda dikiş ne zaman düşer ve ilişki ne zaman olabilir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben normal doğum yaptım 25gün oldu zorlandığım için iç dikişlerim biraz fazla ve dış tada yedi sekiz dikişlerim var sorum şu ne zaman düşer dikişler ve ilişki ne kadar sonra olmalı vede sprail taktırmayi düşünüyorum ne zaman takılır ve zor bi işlemmidir acı verirmi takılırken ve güvenli mi korunma için?

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    18-35 gün arasında düşer genellikle. Batikon kullanmanızda fayda var.Bu konuda doktorunuza danışmanızda da fayda var. İlişki için 40ınızın çıkmasını beklemelisiniz ve spralide normal adet görmeye başladığınızda takdırabilirsiniz. Unutmayın ki hiçbir koruma yöntemi %100 korumaz :tik:

AYŞEDEN bunu beğendi.
  3. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Benim 4 dikişim vardı oğlumun doğumunda ben henüz dikiş düşmeden hijyene dikkat etmedim ve mikrop kaptım cünkü sadece yıkamak yetmiyooo silip kurulanmanızda gerekiyormuş ve ben kurulama işlemini yapmadım batikon kullandım sonra gecti dikişleim kaybolan ipliktendi aldırma işlemi olmadı spral konusuna gelince hemen adet olmuyosun sütten dolayı ilk adetinde spral taktırılabilir diye biliyorum ama yinede dr danış

normal doğumda dikiş ne zaman düşer ve ilişki ne zaman olabilir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. I.cemre ne zaman düşer

20 Subat 2012 takvimlerde yazıyo inanmayan baksınnn n:):):):)
  2. Doğum sonrası ne zaman eşler birlikte olabilir?

normal doğum sonrası ilişki,doğumdan sonra ilişki,doğumdan sonra ne zaman ilişkiye girilir,sezeryan sonrası ilişki,sezeryan sonrası birliktelik,doğumdan sonra ne zaman birlikte olunmalı hakkında bilgiler Doğum yapan kadınların dogum sonrası ilk 40 günlük dönemi lohusalık (loğusalık) olarak bilinmektedir. Bu dönemde vücut ve rahim eski halini dönmeye çalışmaktadır ve gebelikte oluşan...
  3. Sezeryan ameliyatında dikiş izleri ne zaman geçer?

sezeryan ameliyatında dikişler ne zaman iyleşir,sezeryan ameliyatında dikişler ne zaman kaybolur,sezeryan ameliyatında dikişlerin iyleşme süresi,sezeryan ameliyatı hakkında bilgiler Sezeryan ameliyatı sonrasında yapılan dikişler uterus, fasya, cilt altı ve cilt üzerine uygulanmaktadır. Yapılan dikişlerin hem dikiş bölgesinin sağlığını koruması hem de estetik açıdan bir sorun...
  4. Normal doğum sonrası c**nsellik ne zaman başlayabilir?

Normal doğumdan sonra lohusalıkta dikiş (epizyotomi) olsa da olmasa da cinsel ilişkiye başlamak için ortalama 4-6 hafta geçmesi gerekir. Çiftler istedikleri takdirde bu süreden daha önce de ilişkiye girebilirler, bunun anneye veya babaya bir zararı olmaz ancak anne vücudu ve vajina tam olarak normal haline dönmediği için çiftler ilişkide rahatsızlık hissedebilirler. Normal doğum sonrasında...
  5. Normal doğum sonrası ilişki ne zaman başlayabilir?

Doğum normala da olsa sezaryenle de olsa bebeğiniz dünyaya geldikten sonra lohusalık döneme girersiniz. Bu dönem yaklaşık olarak 40 hafta sürer. Bu dönemde vajinadan bir akıntı gelir. Bu akıntı da ”löşi” ismi ile tabir edilir. Rengi ilk başlarda açık kırmızıdır. Ardından git gide açılır ve sarıya döner. Rahim kendini toplarken ve iyileşirken bu akıntıda vajina içinden gelir. Normal doğum...

Sayfayı Paylaş