Numaralı Lensler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Numaralı Lensler
Meleklerim numaralı lenslerin de renk seçeneği var..Kendim numaralı kullanmıyorum şimdi sizlerle birlikte numaralı lensler hakkında bilgi edinicem:))))

11124d7779159341c.jpg

Numaralı kontakt lensler hem renkli hem de şeffaf olabilir. Şeffaf numaralı lenslerin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;
GÜNLÜK NUMARALI LENSLER:
Bu lensler kısaca sabah takıp akşam çıkarıp attığımız lenslerdir. Bu tür lenslerin avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır.
Avantajları:
- Bu tür lensler 1 gün süreyle kullanıp atıldığından göze mikrop bulaştırma riski neredeyse % 0'dır.
- Her sabah yeni bir lens takılacağından ötürü hergün temiz ve berrak bir görüntü verir, diğer lensler gibi temizleme derdi yoktur.
- Bir avantjıda herhangi bir problemle karşılaşıldığında uğraşmayıp çıkarıp atılabilmesidir ayrıca protein temizliği vb. uğraşları olmadığı için çok pratiktir.
Dezavantajları:
- Her gün değiştirilmesi gerektiğinden bir kerede 30 kadar alınması gerekir.
- İlk bakışta diğer türlere göre pahalı görünürler fakat temizlik solusyonu vb. ihtiyaçları olmadığı için diğerleriyle hemen hemen aynı fiyata gelirler.
SABAH TAKILIP AY SONUNA KADAR ÇIKARILMAYAN LENSLER:
Avantajları:
- Bir defa takılıp ay sonuna kadar çıkarılmadığından her sabah akşam çıkarma - takme derdi yoktur.
- Sürekli takılıp çıkarılmadığından muhafaza kabı, lens solusyonu protein temizliği gibi işlemlere gerek duymazlar.
- Lens temizleme solusyonu vb. giderleri olmadığından ilk bakışta pahalı görünsede diğerleriyle hemen hemen aynı hesaba gelir.kaynak:lensbilgi.com

şöyle de sıralayabiliriz;

1) günlük kullanım için sabah takılıp, akşam çöpe atılan kontakt lenslerdir.

2) her sabah takıp, her akşam çıkarılan ve solüsyonuna konan kontatk lensler

3) 1 hafta ve 1 ay gözde kalabilme özelliğine sahip kontakt lensler. 1 haftalık olanlara örnek olarak air optix aqua ve Qasys verebiliriz. 1 ay gözde kalabilenlere de Night&Day, purevision ve biofinity i örnek olarak verebiliriz. gözde kalabilen kontakt lenslerin gözde kalması herhangi bir sıkıntı yaratmaz fakat göz doktorlarının ortak önerisi haftalık olanları 3-4 günde bir, aylık olanları ise 10-15 günde bir çıkarıp, gözü dinlendirmek yönündedir. bu zaman dilimi kişilerde farklılık gösterebilir, çünkü herkesin göz hassasiyeti farklılık gösterebilmektedir.

Geri