gebe
  1. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28

Oğlumu Bilgisayardan ayıramıyorum

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında ebru58 tarafından paylaşıldı.

Oğlum daha iki yaşında ve Bilgisayardan ayıramıyorum, oyuncaklarıyla oynamayı bıraktı. Yok diyorum bağırmaya ve ağlamaya başlıyo. Odayı kilitliyorum girmesin diye bu sefer kapılara vuruyor. Uykudan kalkar kalkmaz bilgisayar diyor ve araba yarışı açmamı istiyor.Ne yapmalıyım, lütfen yardım Meleklerim, ona Bilgisayarı nasıl unuttura bilirim?

2. mystery22

mystery22 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle sakin olmalısınız.Oğlunuz bilgisayar istediği zaman ona en sevdiği başka birşey teklif edin.Ya da alıp dışarı çıkarın ve unutmasanı sağlayın.Tek çareniz ona bilgisayarı unutturmak.Çocuğunuzun psikolojik sağlığı açısından bilgisayarı bir süreliğine evden çıkarabilirsiniz.Bir yolda ödüllendirmek.Şayet bilgisayar oturmazsa daha önce istediği ve almadığınız şeyi alacağınızı söyleyebilirsiniz ancak bunu muhakkak gerçekleştirmeniz gerek.Şunu hatırlatmalıyım ki bu bir süreçtir.Bu süre zarfında sakin ve sabırlı olmanız gerekli,sinirlendiğiniz ve bağırdığınız taktirde işi inada bindirebilir.

3. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ilgisini başka şeylere yönlendirmeye çalışın

4. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    En sevdiği şeyleri teklif ediyorum bir anlık seviniyor sonra aradan yarım saat geçmeden aklına yine Bilgisayar düşüşyor.
    En büyük şey Sabır vazgeçmemem gerek:) Daha yaşı çok küçük. Parka götürüyorum getiriyorum yine aynı devam. Ama pes etmeyecem.

Oğlumu Bilgisayardan ayıramıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bilgisayar

Bilgisayar

Rüyada bilgisayar görmek, islerin yolunda gitmesine ve insanin önüne çikacak engellerin çabuk asilacagina isaret eder. Bilgisayarin kilitlendigini ve onu çözemedigini gören kimse, tikanan isini açmaya muvaffak olamaz, açtigini görürse, isindeki tikanikligi da giderebilecegine isaret eder. Bilgisayar gören insan, yaptigi islerde ataga geçer ve Allahu Teala onu muavfak eder.
  2. Oğluma..........

Oğluma..........

Bir kez bile korkma sen, bu hayatı yaşarken. Yansın, illaki canın yanacak, İllaki gözlerinden yaşlar akacak… Aldatılacaksın, yıkılacaksın, belki yanılacaksın… Gözünde büyüttüğün, yıldızlar parıltısını kaybederken. Belki de, sende alacaksın nasibini, şeytanın cenabetinden, Sakın!! Vazgeçme bir an bile başını dik tutmaktan. Kendine olan inancından, ve tanrının yanında olduğundan. Öyle duvarlara...
  3. Asker Oğluma.......

Asker Oğluma.......

ASKER OĞLUMA... Halen asker olan oğluma... Aslanım, can parçam, yiğit evladım, Bil ki sensiz dünya boş bana yavrum. Sen asker olunca, daha anladım, Asker babalığı hoş benim yavrum. Bilirsin canımdan fazla severim, Gerekirse canım bile veririm. Helal lokma verdim bunu bilirim, Eğitimde önde koş benim yavrum. Seni biz büyüttük vatana kurban, Sen koş ki yurduma girmesin yaban, Koşmazsan o...
  4. Erkek ailesine zaman ayıramıyorsa...

Erkek ailesine zaman ayıramıyorsa...

Eğer eşiniz size ve çocuğuna zaman ayıramıyorsa ve buda sizi çok üzüyorsa onu farklı yollarla ilgili bir eş ve baba haline dönüştürebilirsiniz nasılmı? Evli olmalarına rağmen pek çok ev hanımı çocuklarını tek başına yetiştiriyor. Çünkü erkek, para kazanarak evi geçindirmekle tüm görevlerini fazlasıyla yerine getirdiğini düşünüyor. Siz de eşinizin ilgisizliğinden yakınıyorsanız üzülmeyin,...
  5. bilgisayar

bilgisayar

bilgisayarıma zonealarm diye bir ücretsiz program kurdum ama bigisayarım her açıldığında bigisayarım donuyor acaba neden?

Sayfayı Paylaş