gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Okurken tebessüm ederken tefekkür edeceksiniz

Konu, 'Hz Mevlana' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Allahım sende cennetinin kapılarını aç bize. Bizi mahrum etme, diyerek başladım söze. Güzel sesli bir hafız Kur'an okuyordu. Kulağına gelen bu güzel sesten etkilenen Hz. Mevlânâ da gözyaşıyla dinliyordu. Bu sırada elini ağzına kapayarak esneyen bir adam, Mevlânâ'nın bu gözyaşlarına bir mana veremeyerek sordu:

-Efendi Hazretleri niçin ağlıyorsunuz, ağlanacak bir şey mi var ortada?

Mevlânâ esneyen adama anlayacağı dilden cevap verdi:

-Güzel sesli hafızlardan gelen Kuran sesi bana, cennet kapısının açılış sesi gibi geliyor da onun için...

Esnemeyen devam adam da başını sallayarak:

-Bana da cennet kapılarının açılış sesi gibi geliyor, dedi. Mevlânâ küçük bir düzeltme yaptı:

- Aramızda ince bir fark var, dedi. Senin duyduğun ses, cennet kapısının açılış sesi değil kapanış sesi olmalıdır. Çünkü dedi, açılış sesi gözyaşı döktürür, kapanış sesi ise uyku getirir...
    alıntı..

2. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ben anlamdım :( bana açıklayarak anlatırmısın handanca :) :)

3. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Gerçektenmi anlamadın?

4. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Cok guzeldi,sagol,Insallah hep acilis sesini duyariz.

5. BİTTERİM

BİTTERİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzeldi emeğine sağlık:)

6. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
Okurken tebessüm ederken tefekkür edeceksiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TebessÜm Sadakadir..

TebessÜm Sadakadir..

Ne kaybettirir ki bir tebessüm.Ya da zaman kaybına uğratır mı kişiyi?HAYIR hatta ASLA. Peki neden bazılarımız bozuk bir yüzle dolaşmakta bu kadar inatçı?Çünkü kaybetmeye alışkın tipler onlar.Gülmezler,güleryüz görmezler,kızarlar,kızdırırlar,severler aslında ama belli etmezler(ne zaman belli edeceklerse),sevilmezler vs...vs... Aslında bir bilseler tebessüm ettiklerinde neleri elde...
  2. tefekkür

tefekkür

TEFEKKÜR Pencereden bir rüzgar, huu huu diye esiyor Dışarda hava soğuk, sanki yer buz kesiyor Hiç dinledin mi kalpten, sana bir şeyler diyor Düşün seni yaratanı, gözün sil de şöyle bak, Ne güzellikler vermiş, neler yaratmış Cenâb-ı hak Bütün dünya nimetlerini senin emrine vermiş Senin için meyveler, ne gonca güller dermiş O?nu tefekkür eden hep murâda erermiş İçinde âlem gizli, şöyle...
  3. Tebessüm

Tebessüm

Gülümsemek, Efendimiz Aleyhisselam'ın sünnetine uymaya delalet eder.Rüyada tebessüm, Sünnet-i Seniyeye uymaya isarettir
  4. Dua, Tefekkür ve Meditasyon

Dua, Tefekkür ve Meditasyon

melek meditasyonu nasıl yapılır Dua genellikle insanın Allah 'la arasında bir bağ, ya da Allah 'la iletişim kurma olarak tanımlanır. Gerçekten de, dünyanın bütün önde gelen dinleri manevi duyunun dua, tefekkür ve meditasyon vasıtasıyla kazanılacağı üzerinde durmuşlardır. Eğer Allah'a dua edersek, hem Allah'ın rehberliğinin gücünü hissetmiş oluruz hem de bu deneyimle inancımızın gençleştiğini...
  5. Tebessüm..

Tebessüm..

Küçücük bir gülümseme insan hayatında nekadar çok değişikler yaratıyor.Her zaman her daim hayata gülümseyelim.. TEBESSÜM.. Küçük kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi.Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu.Bu hava içinde yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta teşekkür etmediğini hatırladı.Hemen bir not yazdı, yolladı. Arkadaşı bu teşekkürden o kadar...

Sayfayı Paylaş