gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

ölüm yok mu sandın ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

ölüm yokmu sandın ilahisi Ölüm baki olur hayat son bulur Buz gibi toprakla beden buluşur
    Sorgu sual başlar akşam son bulur
    Emelin iyimi kötümü bilmem
    Sana soracaklar rabbin kim diye
    Orda torpil olmaz bunu bil sende
    Melekler ağlıyor yanlış bildikçe
    Ne yaptın yaşarken haydi sen söyle
    Malın mülkün vardı ölmem mi sandın
    Dünya çok güzeldi buna mı kandın
    Ahreti unuttun şefkemi daldın
    Şimdi ver cevabı ver verebilirsen

ölüm yok mu sandın ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hemen kurtuldun mu sandın ölünce !!

Hemen kurtuldun mu sandın ölünce !!

Hemen kurtuldun mu sandın ölünce Kıl namazı, elin harama salma, çok yaşarım, dünya hep kalır sanma! Beş namaza sarıl, gençlik çağında! Ektiğini biçersin, Cennet bağında. İki kişi ölümü hatırlamaz, haram işler, biri de namaz kılmaz! Bir gün gelir, tutmaz olur bu eller, söyleyemez, Allah demeyen diller! Sual melekleri kabre geleler, namazı doğru kıldın mı diyeler. Hemen kurtuldun mu sandın...
  2. Sana Hayrandır Efendim İlahisi

Sana Hayrandır Efendim İlahisi

efendim ilahisi Rûhum sana âşık sana hayrandır Efendim Bir ben değil âlem sana kurbandır Efendim. Ecrâm ü felek Levh u Kalem mest-i nigâhın Dîdârına âşık Ulu Yezdândır Efendim. Mahşerde nebîler bile senden medet ister Rahmet diyen âlemlere Rahmandır Efendim. Kıtmîrinim ey Şâh-ı Rusül koğma kapından Asilere lütfun yüce fermândır Efendim.. Ta Arşa çıkar her gece âşıkların âhı Medheyleyen...
  3. Yoktayım ilahisi

Yoktayım ilahisi

Deli ve divaneydi… Firkatin bir kor idi Alev idi dile can… Sana delicesine sevdalı kum denizi Gelse de anlatsa bir Mümkün olsa dile can… Nasıl yandı kavruldu Nasıl döndü çöle can… Rüzgar yanık bir neydi Ağlayan uğuldayan Gam yüklü teraneydi Sensiz eylerdi daim Sahralarda nale can… Böyle bir intizarla Kavrulurken bu sahra Kumlarda bir heyecan Alemler buldu bir can Hayat geldi sümbüle Itır geldi...
  4. yalvarırım mevlam sana ilahisi

yalvarırım mevlam sana ilahisi

yalvarırım mevlam sana ilahisi yalvarırım mevlam sana Bizi bu nefse ezdirme Onun peşinde gezdirme Hizmet yolundan bezdirme Yalvarırım mevlam sana Nefsin şerrinden kaçarak Huzurunda alçalarak Elim semaya açarak Yalvarırım mevlam sana Geceler dua ederek Göz yaş ile hu diyerek Her nimete şÜkrederek Yalvarırım mevlam sana Ağlayarak inleyerek Aşk ile göz yaş dökerek Hakk ismini zikrederek...
  5. Çocuğum yok veya öldü diye fazla üzülmek uygun mu?

Çocuğum yok veya öldü diye fazla üzülmek uygun mu?

Sual: Küçük çocuğumuz öldü. Ana-baba olarak çok ağladık. Bize günah oldu mu? CEVAP Ağlamak merhametten ileri gelir. Ağlamak günah olmaz. Bağırıp çağırıp isyan etmek günahtır. Çocuğun ölmesi, malın elden çıkması, gözün kör, kulağın sağır olması, bir uzvun telef olması gibi, insanın isteği ile ilgisi olmayan musibetlere sabretmekten daha faziletli sabır yoktur. Sabredenlere verilen sevabın...

Sayfayı Paylaş