gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Omer Hayyamdan..

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ömer hayyam dostluk sözleri ömer hayyam dost ile içilen hayyamın özlü sözleri dost ile icilen içilen şarap Demişler ki!
    Haram nedir bilmez Hayyam.
    Ben Haram ile Helalı karıştırmam.
    Dost ile içilen 'Şarap'helaldir,
    'Puşt'ile içilen su bile Haram.....

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Çok anlamlı gerçekten beğendimm

3. magical

magical Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dost ile içilen 'Şarap'helaldir,
    'Puşt'ile içilen su bile Haram.....

Slogan yapmalı bu sözü... çok doğru...

Omer Hayyamdan.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ßir kadın hayyatır..

ßir kadın hayyatır..

Bir cocuk gibi. ,Erkeğinin bir çocuk şevkatinde yaklaşmasını ister..Bir çocuğu sever gibi sevmesini incitmeden ,korkarak okşamasını ister. Ama ;çocuk muamelesi yapılmasını istemez. duygularının,düşüncelerinin , değerlerinin dikkate alınmasını ister. Kadın güçlüdür.hatta erkeklerden bile daha güçlüdür.ama bu gücünü erkeğine göstermek istemez.kadın erkeğin gücünü görmek ister.bu ona huzur...
  2. Hayyataki en gereksiz ŞEY

Hayyataki en gereksiz ŞEY

apandis...................... ( i$e yaramayan tek orqan )
  3. Ömer Hayyam

Ömer Hayyam

Ömer Hayyam (1048-1131) Asıl adı Giyaseddin Ebu'l Feth Bin İbrahim El Hayyam' dır. Binom teoerimini ve bu açılımdaki katsayıları bulan ilk kişi olduğu düşünülmektedir. 18 Mayıs 1048'de İran'ın Nişapur kentinde doğan Ömer Hayyam bir çadırcının oğluydu. Çadırcı anlamına gelen soyadını babasının mesleğinden almıstır. Fakat o soyisminin çok ötesinde işlere imza atmıştır. İlgilendiği ilimler:...
  4. Ömer Hayyamdan

Ömer Hayyamdan

Dünyada akla değer veren yok madam, Aklı az olanın parası çok madem, Getir şu şarabı, alsın aklımızı: Belki böyle beğenir bizi el alem! Ezeli sırları ne sen bilirsin ne de ben Bu muammayı ne sen okuyabilirsin ne de ben Perde ardında sen ben dedikodusu var amma... Perde kalktı mı ne sen kalırsın ne de ben Sevgiyle yoğurulmamışsa yüreğin, Tekkede manastırda eremezsin. Bir kez...
  5. Omer Hayyam Kimdir?

Omer Hayyam Kimdir?

omer hayyam, kimdir, hayati, rubailer, hayyam bilgilerini asagida bulabilirsiniz Sevgili Melekler, Cogu kisinin tanidigi, gecmisimizin onemli dusunur ve filozoflarindan olan Omer Hayyamin Hayati ve siirleri ile ilgili yazimiza hep birlikte goz atalim, (Nişabur-1044/Nişabur-1136)İranlı bilgin ve şair. Eldeki yapıtlardan ve bu arada özellikle onun hayatını anlatan kitaplardan mantık,...

Sayfayı Paylaş