gebe
  1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

Örgü kırmızı kazak modeli(anlatımlı)

Konu, 'Ören Bayan' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

Bence her bayanın kış için dolabında bulunması gereken birşeydir örgü kazak...heleki soğuk şehirlerde yaşıyorlarsa...sizde model gibi belinizi kavrayan bir kemerle kullandığınız zaman hem modayı takip etmiş olursunuz hemde üşümemiş olursunuz :D [​IMG]
    Ön ve arkaya 69 ilmekle başlayın. 2 düz, 1 ters, 2 düz, 1 ters, olarak 2 sıra örün. 3. sırada aradaki 1 ters ilmeklerin arasında 1′er ilmek artırarak 2 düz, 2 ters, 2 düz, 2 ters olarak 19 cm örün. Üzerine 92 ilmeği arka sırada 1 ters, 1 düz, 1 ters, 1 düz örün. Ön sırada ters örgü olarak devam edin. 32 cm sonra ilmekleri kapatın. Kollara 39 ilmekle başlayın. 2 düz, 1 ters, 2 düz, 1 ters olarak 2 sıra örün. Üzerine aradaki ters ilmeklerinden 1′er ilmek artırıp 2 düz, 2 ters, 2 düz, 2 ters olarak 19 cm örün. Daha sonra arka sırada 1 ters, 1 düz, 1 ters, 1 düz örün. Ön sırayı ters örgü devam edin. 10 sıra sonra her iki taraftan 1′er ilmek olmak üzere 6′şar ilmek artırın. Lastikten 32 cm sonra ilmekleri kapatın. Ön, arka ve kol parçalarını lastik örgü olan kısımlarını birleştirip dikin. Yaka için ilmek olarak 2 ters, 2 düz, 20 cm yaka örüp bitirin.

2. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Woww çok şık bi kzakmış duğrusu rengi de yakıyo.Boş durmayıp örsek mi birer tane. :D

3. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    seni örgüde mastır mapmış olan anneme bağlıyorum lütfen hattan ayrılmayın :D:D:D

4. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    şule canımm paylaşımınn içinn teş keşke örebilsem bende bitane :)

Örgü kırmızı kazak modeli(anlatımlı) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mavi Örgü Kazak Modeli

Mavi Örgü Kazak Modeli

karpuz kol örgü örgü karpuz kol yapımı yapımı nasıl örülür 8 adet 50 gramlık yumak kullanılarak yapılır.7 nolu şişle örülür.38 beden içindir. Ön ve arkaya 50 ilmekle başlanır.Düz örgü olarak devam edin.40 cm sonra kolu 3-2-1 şeklinde lkesin Ön bedende 8 cm lik yıtmaç bırakarak yaka oyuntusunu yapın.Omuzlarda 13 ilmek kalacak şekilde ön ve arkayı tamamlayın .Kollara 30 ilmekle başlayıp 3...
  2. Örgü kazak modelleri

Örgü kazak modelleri

Farklı desenlere ve örgü modellerine sahip olan örgü kazaklar, hem erkekler hem de kadınlar tarafından yıllardır tercih edilen kıyafetler arasındadır. Kış mevsimlerinde sandıklardan çıkardığımız bu kıyafetlerimiz, yünün verdiği ısıtıcı özelliği ile yaz mevsimine kadar elimizin altında bulunmaktadır. Modanın belirlediği renkler ile örülen kazaklar hem sıcak tutup hem de şık görünmenin bir...
  3. Anlatımlı çok şık kazak modeli

Anlatımlı çok şık kazak modeli

anlatımlı kazak modelleri Oldukça şık bayan kazak modelini şemasıyla birlikte nasıl yapıldığı bilgilerini sizlerle paylaşıyorum.İster kazak olarak isterseniz de bolero olarak kullanabileceğiniz bu modelin nasıl yapıldığı bilgilerini veriyorum BEDEN: S(M,L) 200gr(300gr,300 gr.) ip,misinalı şiş no:5,5 20 ilmek.20 sıra=10*10 cm. Bluz misinalı şişle bütün olarak örülüyor .Şişe 156(176,196) ilmek...
  4. Kolay Anlatımlı Örgü Modelleri

Kolay Anlatımlı Örgü Modelleri

Kolay Anlatımlı Örgü Modelleri de paylaşırsanız çok iyi olur. Ben örgüde henüz yeniyim ve kolay modeller istiyorum :)
  5. Anlatımlı örgü bebek cepken modelleri

Anlatımlı örgü bebek cepken modelleri

Yeni 2015 model anlatımlı örgü erkek bebek cepken modelleri anlatımlı cepken yelek modelleri – Erkek bebekler için kullanabileceğiniz örgüden şiş ve tığ ile işlenmiş sıcak tutacak aynı zamanda modern görünümlü el emeği göz nuru cepken yelek modellerini sizlere sunmak istiyorum arkadaşlarım. Aşağıdaki resimden sizler bu modelleri daha yakından incelemek isterseniz tıklayarak resimlerin büyük...

Sayfayı Paylaş