gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Panik Atak Sonrası neler yaşanır

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba benim komşum panik atak hastası ve ara ara krizler geçiriyor merak ediyorum acaba Panik Atak Sonrası neler yaşıyor diye bu konuda bilgisi olan var mı acaba aranızda.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Panik Atak Sonrası

Panik Atak Sonrası Yaşananlar

Daha asabi hissediyor olabilirsiniz. Bu tamamen sinirsel. Bir kıyaslayın; eskiden güçsüzdünüz herşeye kaygılanırdınız. Şimdi ise gücü aldınız bir şekilde. Ya tedaviyle ya ilaçlar vs. Ama bu sefer kontrol gerekiyor. Bu artık sizin doğru şekileneceğiniz bir dönem. Bir şekilde mutlu yaşamayı öğreniyorsunuz. Alışmak kolay değil; bilmem kaç vakit, büyük ihtimal senelerce depresif ve endişeli hayat yaşadınız. Şimdi tekrar doğma vakti.

Haberde gördüğünüz bir kaza, bir ölüm haberi… Trafikte kavga-dövüş… Sevdiğiniz insanla tartışma halleri… Bıkkın bir iş günü dönüşü…Takın kulaklığı, bi 10 dk. uzak durun o sıkan şey neyse.Nefes alın, verin.

Sizi veya bu olaydan etkilenen kişileri sinir-stres harbiyle çok kısa yorabilecek duruma biraz zaman tanıyın. Herkesin nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Bazılarında belki tekrar panik mi yaşayacağım korkusu olabilir. Burada cevabınız net olmalı: Gelirse gelsin.
    Ne yaşadığınızı biliyorsunuz. Sebebini ve en fazla ne yaşatabileceğini biliyorsunuz. Çok stresli zamanlarda sağlam bir uykuya daldığınızda hiçbirşeyiniz kalmayacaktır. Bu tecrübeyi herkesten çok edindiniz. Korkacak bir şeyiniz yok; paylaşacak birşeyleriniz var. Daha yolun çok başında olup tecrübelerinize ihtiyacı olan insanlar var. Yardımcı olun; faydası size mutluluğu yakalama çabası olarak geri dönecek.

Panik Atak Sonrası neler yaşanır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Panik Atak Nedir?

Panik Atak Nedir?

PanikAtak Nedir? Panikatak ile ilgili olarak ilk bilmeniz gereken panikatak nedir? Bu sorunun cevabını öğrendikten ve panik atağın ne olduğunu anlayabildikten sonra bu durumdan da kurtulabilirsiniz. Panikatak en kısa ve öz tabiri ile ani...
  2. panik atağın nedenleri nelerdir?

panik atağın nedenleri nelerdir?

panik atağın nedenleri panik atağın sebepleri panik atağın nedenleri nelerdir? Panik anında yükselen adrenalin ve benzeri katekolaminler,İrade dışı çalışan kalp kaslarını uyarır.Kalp hızlanır.Kaslardaki gerilime bağlı sinir uçlarının baskı altında olması...
  3. ilaç tedavisi bittikten sonra niçin tekrar panik atak yaşanır ?

ilaç tedavisi bittikten sonra niçin tekrar panik atak yaşanır ?

panik atak ilaçları panik atak tekrarlarmı ilaç tedavisi tekrarlaması tedavisinde en etkili ilaç Tüm psikiyatrik bozukluklarda olduğu gibi panik atağın da bilişsel bileşenleri vardır ve psikoterapi ile beraber sürdürülmediği zaman tedavi kalıcı olmaz. Çünkü hastanın olumsuz bilişleri halen devam ediyordur.Kalıcı çözüm için psikoterapi ile olumsuz bilişlerin olumluya dönüştürülmesi şarttır.
  4. Panik Atak Çözümleri nelerdir

Panik Atak Çözümleri nelerdir

Benim annem panik atak hastası oluyor galiba sizden bir konuda yardım ve bilgi istiyorum Panik Atak Çözümleri nelerdir lütfen bana yazın.
  5. Panik Atak Zararları nelerdir?

Panik Atak Zararları nelerdir?

Merhaba arkadaşlar sizden Panik Atak Zararları hakkında bilgi istyorum Panik Atak hastalıığnın kişiye ne gibi zararları vardır .

Sayfayı Paylaş