gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Panik Atak Sonucu Gelişebilen Problemler

Konu, 'Panik Atak' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

PanikAtak Sonucu Gelişebilen Problemler
    İlk önce şunun bilinmesi gereklidir, panikatak yüzünden hiçbir şekilde kalpte, solunum sisteminde bir rahatsızlık meydana gelmez. Eğer panikatak uzun süre tedavi edilmezse psikolojik kökenli başka rahatsızlıkları meydana getirebilir. Örneğin bu atak tekrar gelirse diye düşünüp dışarı çıkmak istemezse, geçeceği yollarda hastane olup olmadığı düşünmeye başlayıp bu yüzden dışarı çıkmazsa, özetle kişi evden dışarı çıkmaktan korkar olursa panik atağa "agorafobi" eşlik ediyor diyebiliriz. Bunun dışında sosyal ortamdan kopma sonucu kişide depresif bir duygu-durum oluşabilir. Panikatak tedavisi ile koordineli olarak diğer problemlerinde çözümüne ayrı olarak başlanması gerekmektedir..

kaynak:panikatak.org

Panik Atak Sonucu Gelişebilen Problemler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. panik atak!

panik atak!

Endişe hali, tanımlanması zor olan davranış modelleri sergiler. Kaygı (Anksiyete), herkes tarafından yaşanan bir durumdur. Genelde korkuya benzer; ama sözgelimi saldırgan bir hayvanın yarattığı korkudan farklı olarak kaygıda bir korku nesnesi yoktur. Panik atak (panik bozukluk), günlük yaşamda sık karşılaşılan karmaşık bir kaygı türüdür. Bu durumdaki kişiler, birden başlayan ağır panik...
  2. Panik Atak Testi

Panik Atak Testi

panik atak testi panik atak başlangıcı belirtileri testi ateş basması kalp çarpıntısı yap Panik atak ile ilgili olarak ilk bilmeniz gereken panik atak nedir? Bu sorunun cevabını öğrendikten ve panik atağın ne olduğunu anlayabildikten sonra bu durumdan da kurtulabilirsiniz. Panik atak en kısa ve öz tabiri ile ani olarak ortaya çıkan endişe - kaygı nöbetidir. Bu endişe ve kaygı nöbeti kişinin...
  3. Hamilelik ve Panik Atak

Hamilelik ve Panik Atak

gebelikte panik atak hamilelikte panik atak ve hamilelik hamilelikte tedavisi gebelikte tedavisi Kadınlar fiziksel özelliklerinden dolayı duygusal anlamda daha duyarlı, korkulara ve hastalıklara karşı daha dirençsizdirler. Bir de günümüz koşullarının eklenmesi, kadınlarda bazı psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bu rahatsızlıklardan en çok karşılaşılanı panik ataktır. Özellikle...
  4. panik atak ve hamilelik

panik atak ve hamilelik

merabalar herkeze ben iki aylık hamileyim ve panik atak hastasıyım bebeğimi çok istiyorum ama gerçekten kötü günler yaşıyorum benim gibi olan biri varsa lütfen bana yazsın lütfen morale çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler
  5. Panik Atak Nöbeti (panik nöbet)

Panik Atak Nöbeti (panik nöbet)

panik atak ,panik atak nöbeti,panik atak nöbeti ne kadar sürer,panik atak nöbeti nasıl olur,panik atak nöbeti geçiren birine,panik atak nöbeti hakkında bilgiler Panik nöbet yaşayan bütün insanlarda tehlike anında bedensel tepkiler ortaya çıkabilir. Tüm kaslar kasılır, kalp atışı hızlanır, solunum sayısı artar, yüz ve deri soluklaşır, bulantı veya tokluk hissi oluşur, ağız kuruluğu gelişir...

Sayfayı Paylaş