gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

pekmezin faydalarını yazarmısınız lütfen

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Pekmezin faydalı olduğunu biliyorum ama annem iyice abartıyor ne şikayetim olsa pekmez içirmeye çalışıyor.Lütfen bana pekmezin yararlarını yazarmısınız ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Thumbs up Pekmezin en önemli 5 faydası

Pekmezin en önemli 5 faydası

Pekmezin en önemli 5 faydası

Soğuk havaların vazgeçilmez şifa kaynaklarından biri olan pekmezin faydaları saymakla bitmez. İşte pekmezin en önemli 5 faydası...

Pekmez doğal bir enerji kaynağıdır. Spor yapanların içeceklerden edinmeye çalıştığı enerjiyi, pekmez fazlasıyla karşılar. Bileşiminde yer alan früktoz ve glikoz sindirim sisteminde kolayca emilerek enerjiye dönüşür

İçerdiği kalsiyum ve kansızlığı önleyici demir mineralleri sayesinde kemik sağlığına oldukça yararlıdır

Bronşit ve soğuk algınlıklarında etkili olduğu gibi özellikle hurma pekmezinin kalp damar rahatsızlıklarını azaltıcı etkisi vardır

Mideyi, bağırsağı, böbreği kuvvetlendirir

3. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    kana iyi gelir , üremede yardımcıdır , gözlere iyi gelir ,hastalıkları geçirmede birebir etkilidir. hatta her sabah çaybardağı ile içilirse bir çok faydası vardır.

pekmezin faydalarını yazarmısınız lütfen konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. pekmezin faydaları

pekmezin faydaları

pekmezin faydaları pekmezin faydalari üzüm pekmezinin faydaları üzüm pekmezi hamilelikte Pekmez hızla kana karışabilecek nitelikte bir gıda maddesi olduğundan acil enerji ihtiyacı için gerekli bir gıda maddesidir. İki yemek kaşığı (20 g) pekmez insan vücudu için çok değerli olan 2 mg demir, 80 mg kalsiyum ve 58 kcal enerjiyi içermektedir. Büyüme çağındaki çocuklar, işçiler, sporcular, gebe...
  2. Pekmezin Faydaları

Pekmezin Faydaları

pekmez,pekmezin faydaları,pekmez çeşitleri,pekmez nedir,pekmezin yararları Pekmez hızla kana karışabilecek nitelikte bir gıda maddesi olduğundan acil enerji ihtiyacı için gerekli bir gıda maddesidir. İki yemek kaşığı (20 g) pekmez insan vücudu için çok değerli olan 2 mg demir, 80 mg kalsiyum ve 58 kcal enerjiyi içermektedir. Pekmez hızla kana karışabilecek nitelikte bir gıda maddesi...
  3. Andız Pekmezinin Faydaları

Andız Pekmezinin Faydaları

andız pekmezi, nedir, nasıl yapılır, faydaları, yararları nelerdir, hakkında detaylı bilgiler burada Andız Pekmezini daha önce hiç duydunuzmu melekler bilmiyorum ben ilk defa duydum ve şifa kaynağı olan andız pekmezinin yapılışını ve faydalarını sizinle paylaşmak istedim... Andız Pekmezi Andız otudan elde edilen pekmezin çok çeşitli insan sağlığına yararlı faydaları bulunur.Andız otunun...
  4. Meleklerimize dut pekmezinin faydaları

Meleklerimize dut pekmezinin faydaları

dut pekmezi dut pekmezinin faydaları dut pekmezinin yararları.Melekler dut pekmezinin insan sağlığına birçok faydaları vardır kansızlıktan bronşite mide rahatsızlıklarına ve daha bir çok şeye yararları vardır hadi gelin beraber bakalım başka ne gibi faydaları varmış. Pekmez, yüksek şeker içeriği nedeniyle iyi bir karbonhidrat ve enerji kaynağıdır. Ayrıca, mineralleri yoğun olarak...
  5. Keçiboynuzu Pekmezinin Faydaları nedir?

Keçiboynuzu Pekmezinin Faydaları nedir?

Kızlar duydum ki Keçiboynuzu Pekmezi oldukça faydalıymış peki nedir bunun faydaları acaba düşündüğüm şeye yani bebek konusunda da faydalımıdır lütfen bana Keçiboynuzu Pekmezinin Faydaları nelerdir yazın.

Sayfayı Paylaş