gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Peter Pan Sendromunu Hiç Duydunuz mu Melekler ?

Konu, 'Psikoloji ve İlişkiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

peter pan sendromu peter pan sendromu nedir

Ben bu rahatsızlığı biliyordum melekler, ancak adının peter pan sendromu olduğunu hiç duymamıştım. Bu yazımızda büyük oldukları halde kendilerini çocuk gibi hisseden ve öyle davranan bireylerde görülen bir davranış bozukluğu olan peter pan sendromu hakkında bilgiler vereceğiz sizlere...

Peter Pan sendromu, olgun oldukları halde çocukmuş gibi davranan bireylerde görülen davranış bozukluklarıdır. Büyümeyi reddeden öykü ve film kahramanı Peter Pan’dan hareketle 1980′li yıllarda Peter Pan Sendromu olarak adlandırılmıştır. Bu durum , şu anda aslında ne bir psikolojik bozukluk , ne de bir hastalık konumunda… Tıp literatürüne geçmemiş olup annelerine bağlı erkeklere has olarak görülse de her cinsiyetten insan bu sendromun mağduru olabilir. Özellikle de batı toplumlarında duygusal olarak olgunlaşamayan , bir türlü büyüyemeyen , yetişkinlere özgü sorumlulukları alamayan,40 lı yaşlara gelirken hatta geçtikten sonra bile çocuk gibi giyinmekte ısrar edenlerin sayısının gittikçe artıyor olması , bu yönde bir çalışmayı beraberinde getirebilir.

Hayatla yüzleşmekten, sorumluluk almaktan korktukları gibi toplumdan da kendilerini soyutlarlar. Çocukluk hali, çoğu zaman eğlenceli olsa da hayatlarını sorgulamaya başlayıp önemli kararlar vermeleri gerektiğinde kendilerini kararsız, yalnız hissederler.

Temel etkileri irade zayıflığı, görünüşüne aşırı özen gösterme, kendine güvensizlik… Genelde yalnızlıktan korktukları için gereksinimlerini karşılar görünen insanlarla çevrelenirler. Çok fazla sevgili yada eş değiştirirler seçimleri olabildiğince genç olanlar lehine olur. Eleştiriye karşı son derece tahammülsüzdürler.

Peter Pan Sendromunu Hiç Duydunuz mu Melekler ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Goji Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Goji Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

goji bitkisi nedir goji faydaları nelerdir gojinin faydaları Alternatif tıp tedavilerinde faydalanılan şifalı bitkilerden goji bitkisi , faydaları ve kullanımı hakkında ki bilgiler şöyle melekler :) Goji bir sesquiterpene olan ve kalp ile kan basıncı ayarlamalarına yardımcı olan cyperone içerir. Anthocyanin maddesi ise kalp damarlarının dayanıklılığını arttırır. KİLO VERDİRİR Asya’da...
  2. Kardeşkanı Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Kardeşkanı Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Kardeşkanı bitkisinin yararları Kardeşkanı bitkisi hakkında bilgi Kardeşkanı nedir, nerelerde kullanılır İşte garip isimli ve alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden biri daha melekler ; kardeşkanı bitkisi :D:D Birçenekgiller sınıfının, zambakgiller familyasından, Kanarya adalarında yetişen bir ağaç veya ağaçcıktır. Gövdesi kalındır. Yaprakları sert ve kılıç...
  3. Çadırkuşağı Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Çadırkuşağı Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Çadır kuşağı nedir Çadırkuşağı bitkisi Çadırkuşağının Faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan doğanın birbirinden şifalı bitkilerinden çadırkuşağını hiç duydunuz mu melekler ? Doğrusu ben ilk kez duyuyorum ve faydalarını merak ediyorum :tik: Çadırkuşağı; Maydanozgillerden özsuyu hekimlikte kullanılan bir bitkidir. Böceklerin, gövdesine açtığı, deliklerden özsuyu sızar. Zamk...
  4. Hıyarşembe Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Hıyarşembe Bitkisini Hiç Duydunuz mu ?

Hıyarşembe Yararları Hıyarşembe Tedavisi Kabızlık için Hıyarşembe Doğada ki şifalı bitkilerden alternatif tıp tedavilerinde kullanılan hıyarşembe bitkisi ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Baklagillerden, "Leguminoseae" denilen bir ağacın meyveleridir. Doğu Hind, antil ve Brezilya'da yetişir. Meyvesi silindirik ve siyahtır. Terkibinde, seker, pektin, zamk, tanen ve esans...
  5. Kısamahmut Otunu Hiç Duydunuz mu ?

Kısamahmut Otunu Hiç Duydunuz mu ?

Kısamahmutun Faydası Kısamahmutun Yararı Kısamahmut Otu Nelere iyi Gelir İşte garip isimli bir şifalı bitki daha melekler , kısamahmutotu :D:D Bu yazımızda kısamahmutotunun faydalarını ve kullanım alanlarını sizler için araştırdık :tik: Ballıbabagiller familyasından; Haziran – Eylül ayları arasında pembe ve seyrek olarak da beyaz renkli çiçekler açan, otsu bir bitkidir. 10 – 30 cm...

Sayfayı Paylaş