gebe
  1. adley

adley Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Peygamber efendimiz (s.a.v) buyurdu ki

Konu, 'Hadis-i Şerifler' kısmında adley tarafından paylaşıldı.

peygamber efendimizin resimli hadisleri ''Ne dersiniz?Birinizin kapısının önünde bir ırmak olsa da, O kimse her gün bu ırmakta beş defa yıkansa,kirinden bir şey kalır mı?''
    Sahabiler:
    O kimsenin kirinden hiçbir şey kalmaz,dediler.
    Rasulü Ekrem:
    ''Beş vakit namaz işte bunun gibidir.
    Allah,beş vakit namazla günahları silip yok eder.''buyurdu.

(BUHARİ_MÜSLİM)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Peygamber efendimiz (s.a.v) buyurdu ki
    o kadar güzel bir şeyki allah herkese nasip etsin

Peygamber efendimiz (s.a.v) buyurdu ki konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. peygamber efendimiz(S.A.V)oruç hakkında ne buyurmuştur

peygamber efendimiz(S.A.V)oruç hakkında ne buyurmuştur

Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki; Oruçlunun ağız kokusu, Allah indinde misk kokusundan daha hoştur.'' Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Kim Allah Teala yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar.'' "Ey Allah'ın Resülü dedim, bana öyle bir amel emret ki (yaptığım takdirde)...
  2. peygamber efendimiz (s.a.v )'in kabri

peygamber efendimiz (s.a.v )'in kabri

peygamber efendimizin mezarı video peygamberimizin kabrinin bulunduğu şehir peygamber efendimizin kabri video peygamberimizin mezarı hz muhammed in kabrinin bulunduğu şehir İnternet üzerinde peygamber efendimizin kabrinin resmi diye dolanan resimlerin hepsi sahtedir. Böyle resimlere inanmayın. Efendimizin kabrinin hertarafı kapalıdır, kapısı penceresi yoktur. Etrafı duvarlarla çevrilidir ve...
  3. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) 'nin Kur'an-ı Kerim'de ki Kıssası

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) 'nin Kur'an-ı Kerim'de ki Kıssası

Hz Muhammedin Kurandaki kıssası Peygamber Efendimizin Kur'an Kıssaları Sevgili melekler, İslami Konular bölümümüzde Peygamber Efendimizin özellikleri ile ilgili bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu sayfamızda da Hz Muhammedin Kurandaki kıssası hakkında sizlere bilgiler veriyoruz.. Abdullah İbni Mektum Kıssası: Bir Kur’an âşığı olan Abdullah, Peygamber’imizin huzurunda bulunmak,...
  4. Peygamber Efendimizden (S.A.V) Dualar

Peygamber Efendimizden (S.A.V) Dualar

bu konu peygamber efendimizden (s.a.v) dualara yer vermektedir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V) in çok sık ettiği duaları merak ediyorsanız sizlere gerekli dini bilgileri sunuyoruz. Herkesin hakkında hayırlı olan dualarının kabul olması dileklerimizle... "Başka bir ilâh yok, ancak Allah var. O’nun şerîki yoktur. Mülk O'nundur, hamd de O'nundur. O her şe*ye kaadirdir....
  5. Rüyamda Peygamber Efendimizi(S.A.V) Gördüm

Rüyamda Peygamber Efendimizi(S.A.V) Gördüm

hz Muhammed efendimizi rüyada görmek, rüyada peygamber görmek, rüyamda peygamberimizi gördüm Daha önceleride birkaç defa rüyamda peygamber efendimizi görmüşlüğüm oldu. Bu konuda Rabbime ne kadar şükür etsem yine de azdır diye düşünüyorum. İki gün evvel tekrar efendimiz H.z Muhammed (s.a.v) i rüyamda gördüm. Evimize geliyordu ve soframıza oturup birlikte yemek yiyorduk. Daha önce gördüklerimde...

Sayfayı Paylaş