gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Plasebo Etkisi Nedir?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

plasebo etkisi,plasebo etkisi nedir,plasebo etkisi deneyleri yerli-ilac-sirketleri-tehlikede-1238519566.jpg

Plasebo, fiziksel olarak herhangi bir hastalığı tedavi edecek içeriğe sahip olmayan, ancak gerçek tıbbi ilaçlara şekil olarak benzerlik gösteren maddelerdir. Halk arasında 'şeker hapı' olarak da bilinmektedir.
    Kişi kullandığı maddenin plasebo olduğunu bilmeden, hastalığına iyi geleceği düşüncesine olan inancıyla iyileşmesine plasebo etkisi denmektedir.
    Bu durumda kişinin kendi kendine moral vermesi, hastalığın atlatılmasında en önemli etkendir.
    Plasebo etkisi, hastalık hastalığı yaşayanlar için, kendilerinin iyi olduklarına inandırmakta kullanılabilmektedir.

Plasebo Etkisi Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Placebo Etkisi Nedir?

Placebo Etkisi Nedir?

placebo etkisi placebo ilaç nedir plasebo etkisi nedir effect Benim en çok ilgimi çeken konulardan biri olan Placebo Effect üzerinde sizinle bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. Sözlükte farmakolojik tesiri bulunmayan ama hasta tarafından olduğu sanılan ilaç fonksiyonlu madde olarak tabir edilen placebo uzun yıllardır tıp dünyasının üzerinde en çok deney yaptığı kavramlardan bir tanesidir....
  2. sitrup etkisi nedir stroop etkiside olabilir

sitrup etkisi nedir stroop etkiside olabilir

stroop yada sitrup etkisi TAM OLARAK NEDİİR KİM TARAFINDAN NE ZAMAN KEŞFEDİLMİŞTİR. KONU HAKKINDA BİLGİ RİCA EDİYORUM.
  3. Stroop Etkisi Nedir Biliyor musunuz?

Stroop Etkisi Nedir Biliyor musunuz?

stroop etkisi renk testi nedir ne demektir işlevi nedir ile ilgili bilgiler burada melekler Psikoloji biliminde bir çok psikolojik test uygulanır melekler.Bunlardan biri olan stroop etkisi, John Ridley Stroop'un 1935 yılında geliştirdiği bir bilişsel kontrol testidir. Bu testte anlatılan renklerin adlarının aynı renkte kalemlerle yazıldığında okunmasının kolay,farklı renkte yazıldığında...
  4. Kar lastiğinin yakıt tüketimine etkisi nedir

Kar lastiğinin yakıt tüketimine etkisi nedir

Duyduğuma göre kar lastiği takınca daha çok yakıt yakılıyormuş, bana pek mantıklı gelmedi ama doğru mu bu bilgi ?
  5. ilaçlarla düşük yaplabiliyor mu farlutalın etkisi nedir

ilaçlarla düşük yaplabiliyor mu farlutalın etkisi nedir

ilaç dozunu yükselterek kullanmak etkili olur mu

Sayfayı Paylaş