gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Platon Nereli biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar ben az önce sizlerden Platon ünlü sözlerini yazmanızı rica etmiştim ama birden aklıma Platon Nereli diye bir merak geldi ve yine yazıyorum size acaba siz Platon Nereli biliyor musunuz

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Platon Nerelidir

Platon Doğum Yeri Neresi

Soylu bir aileye mensup olan Platon, M.Ö. 428 yılında Atina'da doğmuş ve iyi bir eğitim görmüştür.

Platon 20 yaşında Sokrates'le karşılaşınca felsefeye yönelmiş ve hocasının ölümüne kadar (M.Ö. 399) sekiz yıl boyunca öğrencisi olmuştur; hocası ölünce, diğer öğrencilerle birlikte Megara'ya gitmiş ama burada uzun süre kalmayarak önce Mısır'a, oradan da Pythagorasçıların etkili oldukları Sicilya ve Güney İtalya'ya geçmiştir. Bir ara korsanların eline düşmüş, fidye vererek kurtulduktan sonra, kırk yaşlarında Atina'ya dönmüştür.

Atina'da Akademi'yi kurarak dersler vermeye başlayan Platon, M.Ö. 347 yılında 81 yaşındayken ölmüştür.

Platon Nereli biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Biliyor muydunuz ?

Biliyor muydunuz ?

İnanın içlerinde o kadar çok ilginç şey var ki:SBazılarını biliyordum ama bazıları beni hayrete düşürdü:)Bence herkesin bilmesin gereken herşeye burda.Buyrunuzz:):):) BİLİYOR MUYDUNUZ ? -Fareler Kusamaz. -Zürafalar yüzemez. -Yılanlar duyamaz. -Karıncalar uyuyamaz. -Kirpiler suda batmaz. -Kutup ayıları solaktır. -Sineklerin 5 tane gözü vardır. -Zürafanın ses telleri yoktur. -Yunuslar bir...
  2. Biliyor musun...?

Biliyor musun...?

BİLİYORMUSUN... KENDİ DİRSEĞİNİN YALAMANIN MÜMKÜN OLMADIĞINI? EĞER KUVVETLİCE HAPŞIRSAN BİR KABURGANI KIRABİLECEĞİNİ? VE HAPŞIRMANI BASTIRMAYA ÇALIŞSAN KAFANDAKİ YADA BOYNUNDAKİ BİR KAN DAMARININ ÇATLAYA BİLECEĞİNİ VE BUNDAN ÖLEBİLECEĞİNİ? VE HAPŞIRIRKEN GÖZLERİNİ AÇIK TUTMAYA ÇALIŞSAN DIŞARI DOĞRU FIRLAYABİLECEKLERİNİ? DOMUZLARIN VÜCUT YAPILARININ ONLARIN GÖKYÜZÜNE BAKMALARININ İMKANSIZ...
  3. Biliyor musunuz???

Biliyor musunuz???

Sizlerle birazdan paylaşacağım konu gerçek olup Türkiye'nin en kalabalık metropol kentlerinden biri olanİstanbul'da öğretmenlik yapan bir arkadaşımızın mektubudur.Türkiye'nin acı gerçeklerini gözler önüne seren konuları dile getiren hatta bunları birebir yaşan bu öğretmenimizin mektubunu sizlere aktarıyorum Öğretmenimiz adını ve nerede çalıştığını gizlemek zorunda kalmış; tahmin...
  4. Platon Ne Zaman Yaşadı biliyor musunuz

Platon Ne Zaman Yaşadı biliyor musunuz

Selam arkadaşlar acaba aranızda Platon Ne Zaman Yaşadı buy konuda bilgisi olan var mı? Platon Ne Zaman Yaşadı bilen var ise lütfen bana bilgi versin.
  5. Atatürk'ün Babası Nereli biliyor musunuz

Atatürk'ün Babası Nereli biliyor musunuz

Selam arkadaşlar acaba aranızda Atatürk'ün Babası Nereli bilen var mı bilgisi olan varsa bana Atatürk'ün Babası Ali Rıza Bey hakkında bilgi verirse sevinirim.

Sayfayı Paylaş