gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Poecilia latipinna (Ay Moli)

Konu, 'Akvaryum' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ay moli aymoli balığı aymoli moli balığı doğumu molly doğumu
    Poecilia latipinna (Ay Moli)

Latince Adı: Poecilia latipinna

Habitatı ve Anavatanı: Orta Amerika bölümünün sakin nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler

Beslenme Biçimi: Kuru yemler, Yosunlar, Kaliteli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler

Davranış Biçimi: Barışcıl

Kendi Türlerine Davranışı: Üreme dönemlerinde hafif çatışmalar yaşanabilir

Üreme: Canlı doğum ( Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile)

Sıcaklık: 20-28 C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 12 cm

Su Sertliği: 10-25

pH: 7-7,8

Genel Yorum: Molly türünün seleksiyonu olduğu için genel olarak özellikleri aynıdır. Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran ve hareketli davranış biçimleriyle dikkat çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla birlikte biyolojik ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. Ilımlı bir balık olması nedeniyle diğer barışcıl tropik balıklarla yaşatılabilir. Cinsiyet ayrımı balıkların alt bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri sayesinde yapılır. Alt bölümlerinde ince uzun çıkıntıları(gonopodları) bulunan molly erkektir. Dişilerin karın bölgesinde ise üçgen şeklinde alt yüzgeç bulunur. Ani sıcaklık değişimlerine ve soğuğa fazla dayanıklı değildirler, yaşanabilecek sorunların başında beyaz benek ve mantar bulunur. Akvaryum suyuna 50 litreye bir çay kaşığı tuz atmak direnç kazanmaları için faydalı olur.​

Poecilia latipinna (Ay Moli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mollienesia sphenops (Siyah Moli)

Mollienesia sphenops (Siyah Moli)

moli balığı bakımı moli yavruları bakımı siyah balığı yavru balıklarının Mollienesia sphenops (Siyah Moli) Latince Adı: Mollienesia sphenops Habitatı ve Anavatanı: Orta Amerika bölümünün sakin nehirleri, nehrin denizle buluştuğu bölgeler Beslenme Biçimi: Kuru yemler, Yosunlar, Kaliteli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler Davranış Biçimi: Barışcıl Kendi Türlerine...
  2. Poecilia maculata (Platy)

Poecilia maculata (Platy)

poecilia maculata platy hamile plati plati doğumu video Poecilia maculata (Platy) Latince Adı: Platypoecilus maculatus, Poecilia maculata Habitatı ve Anavatanı: Orta Amerika kıtasının Atlantik yönündeki tatlı suları Beslenme Biçimi: Kaliteli kuru yemler, akvaryumun içinde oluşan yosunlar Davranış Biçimi: Barışçıl Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl Üreme: Canlı doğum (...
  3. siyah moli

siyah moli

siyah moli moli bakımı yavruları bakımı doğum belirtileri siyah moli latince adı Mollienesia sphenops alan tür orta amerika kökenlidir.Genelde barışçıl olan bu tür çiftleşme döneminde kendi türleriyle küçük sorunlar yaşayabilir.Canlı doğum yapar.Her türlü yemle rahatlıkla beslenilebilir.Her doğumda 30-60 arası yavru verirler.Siyah molinin boy uzunluğu 8-10 cm arası olabilir.Diğer...
  4. aydan

aydan

arkadaşlar belki alakasız bi yere yazıyorum ama benimle dans edermsiindeki aydanın saç rengi çok hoşuma gidiyor bilgisi olan yazabilirmi bekliyorum lütfen :argue:
  5. moli balığı hakkında bilgi

moli balığı hakkında bilgi

moli balığı hakkında bilgi siyah olanları hakkında bana acilen bilgi verirmisiniz bir tane almayı düşünüyorum çok asil duruyorlar ama nasıl bakılır bilmiyorum:S

Sayfayı Paylaş