gebe
  1. asait

asait Forum Okuru

polikistik over

Konu, 'Yengeç Burcu' kısmında asait tarafından paylaşıldı.

arkadaslar aranızda polikistik over olup hamile kalan varmı

polikistik over konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Polikistik Over Sendromu(PKOS)

Polikistik Over Sendromu(PKOS)

Polikistik over sendromu yumurtlama olmaması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan genellikle gecikmeler şeklinde adet düzensizliği, tüylenme, kilo alma, gebe kalamama veya “zor” gebe kalma ve çok çeşitli başka belirtilerle seyredebilen bir durumdur. Normalde adet döngüsünün ilk gününden itibaren olgunlaşmaya başlayan yumurta hücresini barındıran içi sıvı dolu kesecik, yani folikül, çeşitli...
  2. Polikistik over hastası mıyım?

Polikistik over hastası mıyım?

Merhaba size kısa bir sorum olacak adet düzensizliği ve kötü kokulu akıntı şikayetiyle doktora gittim benden ultrason ve kan tahlili istedi ultrasonu bugün çektirdim Sonuc: bilateral polikistik overlar yazıyo verdikleri kağıtta..kan tahlilini henüz yaptırmadım adetin 3.günü yapılıcakmıs iki sonucu bırlıkte göstericem doktora bu sonuc şu an için durumumla ilgili ne anlam ifade ediyor...
  3. polikistik over olanlar varmı

polikistik over olanlar varmı

Merhabalar arkadaşlarım bende polistik over sendhromu var. Acaba sitemizde kayıtlı olan yada misafir olan kullanıcılardan polikistik over olanlar varmı ? Bu konuda bana neler söyleyebilirsiniz. Bu durumu nereden nasıhl öğrenebilirim. teşekkür ediyorum.
  4. Polikistik over ameliyatla geçermi?

Polikistik over ameliyatla geçermi?

polikistik over tedavisi,polikistik over ameliyatı,polikistik over ameliyatı olanlar,polikistik over ameliyatı tedavisi hakkında bilgiler Ameliyat tedavileri (cerrahi tedavi) nadiren uygulanan yöntemlerdir. Ameliyat çocuk istemi olan ve ilaç tedavileri ile yumurtlama sağlanamayan hastalarda uygulanabilir. Klomifen veya diğer iğneler ile yapılan yumurtlama tedavilerine rağmen...
  5. Polikistik over sendromu nedir ?

Polikistik over sendromu nedir ?

Polikistik over sendromu (POS), üreme çağındaki kadınların % 5- 10’unu etkileyen bir endokrin hastalığıdır. Adet kanaması rahatsızlıklarıyla ilişkisi nedeniyle 1935’te ilk olarak fark edilmiştir. Polikistik over sendromu yumurtalıktaki yüksek miktarda androjenlerle (testosteron gibi erkeklik hormonları) kendini gösterir ve insülin direnciyle bağlantılıdır. Genellikle küçük kistler...

Sayfayı Paylaş