prolaktin hormonu nedir kaç olmalı kızlar

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru Kayıt:

adetlerim inanılmaz düzensiz ve ben prolaktin sorunu olduğunu öğrendim doktorumdan. İlk önce ki kontrolde 40 tı doktor dostinex diye bir ilaç yazdı verdi bana 12 gün kadar kullandım sonuç 1-5 arasına kadar düştü sonra bi onbeşgün sonra yine 20 seviyelerine yükselmişti. Hamilelik için hazırlanıyorum doktor hiç bişey olmaz dedi ama ben 6 ayır hamile kalamıyorum yine prolaktin sorunum hala devam ediyor o kadar ilaç kullanmama rağmen bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru Kayıt:

Sayın misafirimiz, Kanda ki normal değeri 10-25 arası olması gereken prolaktin hormonu hakkında ayrıntılı bilgi için, forumumuzda bulunan hiperprolaktinemi prolaktin hormon yüksekliği adlı konumuzu inceleyebilirsiniz. Geçmiş olsun. :)
  3. Genç Anne

Genç Anne Forum Okuru Kayıt:

Ben de aynı sorunu yaşıyorum.Prolaktin değerim 58.2 çıktı doktor dostinex ilacını verdi.Yeni kullanmaya başladım,yan etkisi var mı bilmiyorum Kaça düşürmem gerek çok yüksek sayılır mı?
  4. destinaKayıtsız Üye

destinaKayıtsız Üye Forum Okuru Kayıt:

Prolaktin
    Hipofizbezi büyümesi sonucu 4 kez ameliyat oldum ilk 2 si burundan girilerek diğer 2 si kafatası açılarak oldu şuanda ameliyat olalı 4 ay oldu ilaçlarımı düzenli içmeme rağmen prolaktin değerlerim 200 ün altına düşmüyor bana önerebileceğiz başka bir çözüm varmı acaba
  5. Nura 28

Nura 28 Forum Okuru Kayıt:

Merhaba. Bende 7 aydır hamile kalamıyorum. Doktora gittim, prolaktinin yüksek dedi. Tahlil sonucunda normal referans 503 yazmıştı, benim hormon değerim 909-du. Doktorum dostinex haplarını önerdi. İnternette araştırdım, hayıt otunun tohumları varmış. Hem adet düzensizliğini, hem de prolaktine iyi geliyormuş. Bir çok kadının bu tohumlarını suyunu içince çok kısa zamanda hamile kaldıklarını bile yazdılar. İnşallah bu duyguyu bizde yaşarız
  6. hayriş28

hayriş28 Forum Okuru Kayıt:

Ben 1.5 yillik evliyim ve adet duzensizligim olmamasina ragmen benimde yuksek cikti sut hormonum. Ilac kullandim yarin yine gidicem bakalim ins düşmüştür. Sadece size onerim duyumla ot kullanmayin iyice arastirin lutfen. Ins sifa buluruz. Sifa Allah'tan birbirimize dua edelim olurmu?
  7. zeynep1149

zeynep1149 Forum Okuru Kayıt:

9 aydır evliyim çocuğumuz olmuyor prolaktin 36 çıktı çok yüksek mi
  8. BEYZA21

BEYZA21 ♥ ~في سبيل من قلبي الي قلبك~ ♥ Kayıt: 21 Aralık 2011

Merhaba tetkitler bu şekilde değerlendirilemez.Testin yapıldığı tarih yaş ve referans aralığı gerekli..
prolaktin hormonu nedir kaç olmalı kızlar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hiperprolaktinemi prolaktin hormon yüksekliği

progesteron yüksekliği kan fazlalığı belirtileri progesteron yüksekliği belirtileri östrojen fazlalığı prolaktin hormonu değerleri Prolaktin beyinde hipofiz adı verilen bir bölgeden salgılanan bir hormondur. Kandaki normal değeri 10-25 ng/ml’dir.Vücuttaki asıl görevi süt üretilmesidir. Üretilen sütün meme uçlarından salınmasının sorumlusu ise oksitosin adı verilen başka bir hormondur....
  2. Prolaktin Hormonu Nedir?

prolaktin hormonu prolaktin hormonu yüksekliği prolaktin hormonu bilgileri Prolaktin hormonu süt hormonudur. Asıl görevi memelerde süt oluşumunu yapmakta olup gebelik dönemin de süt yapımının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Prolaktin hormonu hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler için uzmanlardan edindiğimiz bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Normal şartlarda kadın gebe kaldığında...
  3. Kadında FSH hormonu değeri normalde kaç olmalıdır?

fsh hormonu nedir,fsh hormon yüksekliği nedenleri,fsh hormon yüksekliği,fsh hormonu normal değerleri,fsh hormonu hakkında bilgiler Kadında FSH hormonu (Follicle stimulating hormone, Folikül uyarıcı hormon) beyinde hipofizden salgılanır ve adından da anlaşıldığı gibi yumurtalıklardaki folikülleri uyarır, büyümesini sağlar. Yumurtalıklardaki foliküller yumurtayı taşıyan ufak keseciklerdir. FSH...
  4. Estradiol hormonu kaç olmalı

Estradiol hormonu kaç olmalı gibi bir soruya cevap vermeden önce kelimenin tam olarak ne anlama geldiğini bilmekte fayda var. Estradiol e2, estrojen olarak adlandırılan bir hormondur. Kadınlarda salgılanan 4 çeşit östrojen hormonundan biridir. Östrojen hormonu erkeklerde de bulunur ancak çok düşük düzeylerdedir. Estradiol üreme çağındaki kadınlarda en fazla üretilen ve en güçlü östrejen...
  5. Prolaktin hormonu yüksekliği kilo yapar mı?

Adet gecikmesi sorunu yaşayan kadınlarda yapılan hormon ölçümleri arasında kan prolaktin (PRL olarak kısaltılır) seviyesi ölçümü de mutlaka yapılır. Kan prolaktin hormon seviyesi yüksek olan kadınlarda adet düzensizliği sıklıkla saptanırken, beraberinde göğüslerden süt gelmesi yakınması olabilir veya olmayabilir. Bunun belirleyicisi bir yandan yükselmenin ne kadar zamandan beri var olduğu öte...

Sayfayı Paylaş