gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

PUSET kim buldu pusetin icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bu yazı: PUSET kim buldu pusetin icadı,puset nezaman bulundu, puset nasıl bulundu, puset hangi tarihte bulundu, puseti kim buldu hakkında bilgiler içermektedir.
    Daha önce hiç merak ettiniz mi, puseti kim hangi tarhite buldu diye? Merak edenler için, etmeyenlerde şimdi ettiği için, puset hakkında merak gideren bilgiler Melek'ler:D:D

İngiltere’de, 1733 yılında William Kent tarafından, 3. Devonshire Dükü için yapıldı. William Kent’in, 1773 yılında Devonshire Dükü için yaptığı bu ilk çocuk arabası, önündeki koşumlara bağlanan köpekler tarafından çekiliyordu. Aracın arka tekerleklerinin çapı 52 santim, ön tekerleklerinin çapı ise 40 santimdi. Arabanın en büyük özelliği, ön tekerleklerin arasına Devonshire ailesinin simgesi olan “Cavendish yılanlarının takılmasıydı. Yılanların ve taşıyıcı bölümün ahşap olarak yapıldığı bu çocuk arabası, köpekler tarafından çekiliyordu. 1733 yılında yapılan ilk çocuk arabasının çağdaşı olduğu sanılan bir başka örnek de halen, Fransız Ulusal Müzesi’nde saklanmaktadır. Bazı tarihçiler, bu arabanın 14. Louis’nin çocuğu Dauphin (doğumu 1729) için yapıldığını öne sürerler. Ancak müze yetkilileri bu düşünceye katılmıyorlar. Onlara göre, araba, Fransa’da değil, Almanya’da yapıldı.

Günümüzde kullanılan bebek arabalarına benzer arabaların üretimine, 1850 yılında Londra’da iki ayrı yapımcı tarafından başlandı. John Ailen ve A.Babin adlı kişilerin yaptıkları arabalar, önceki benzerlerinden çok farklıydı. Zira daha önceki örnekler, aristokrasi için imal edilmiş tek tük denemelerdi ve hepsi de önden bir hayvan ya da insan tarafından çekiliyordu. Ailen ve Babin’in yaptıkları çocuk arabaları ise, bugünkü benzerleri gibi arkadan itiliyordu. Ayrıca dört değil, üç tekerleği vardı.

PUSET kim buldu pusetin icadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Notayı kim buldu, notanın icadı

Notayı kim buldu, notanın icadı

nota resimleri notalar nota notanın icadı notaların bulunuşu Bu yazı: Notayı kim buldu, notanın icadı içerik kısaca.. nota ne zaman bulundu, nota hangi tarihte bulundu, notayı kim ne zaman buldu hakkında bilgiler içermektedir. Profesyonel anlamda müzikle ilgilenenler bilirler, peki ya müzik severler sizler biliyor musunuz, notayı ilk kim buldu diye merak ediyor musunuz? O halde buyrun...
  2. Elektromıknatısı kim buldu, elektromıknatısın icadı

Elektromıknatısı kim buldu, elektromıknatısın icadı

elektromıknatıs kim buldu elektromıknatısı kim buldu Bu yazı: Elektromıknatısı kim buldu, elektromıknatısın icadı içerik kısaca.. elektromıknatısı kim icat etti, elektromıknatıs ne zaman bulundu, elektromıknatıs hakkında bilgi içermektedir. Elektromıknatıs hakkında ki merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda yer almaktadır Melek'lerim:) elektromıknatısı kim icat etti, elektromıknatıs ne...
  3. puset seçimi yaptınızmı?

puset seçimi yaptınızmı?

puset modelleri baston puset Selam kızlar, pusetlerınızı hazırladınızmı? ben kaftın travel sıstem pusetlerınden kullanıyorum.cok kullanıslı ama bırokadarda agır ve kaba ama yıne alıcak olsam yıne onu secerdım.bence onemlı olan bebegımın ıcınde rahat oldugundan emın olmam sızler nelerı tercıh edıyorsunuz?
  4. Yazlık puset modelleri 2012

Yazlık puset modelleri 2012

2012 Yazlık Pusetler Yazlık Puset Modelleri Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu sayfamızda bebek arabası almak isteyen tüm bebek sahibi olan arkadaşlarımız için bir birinden şık ve bir o kadar da rahat olan yazlık puset modelleri sunuyoruz. Bu pusetler bebeğinizin konforu ve rahatlığı için ideal olmanın yanı sıra, ayrıca sizinde işlerinizi...
  5. Baston puset tavsiyesi bekliyorum

Baston puset tavsiyesi bekliyorum

Selamlar herkese*.az için baston puset almak istiyorum.1 ay sonra doğum yapacam ve eksik gedik kalmasın istiyorum.Şöyle kullanıp ta sağlamlığı ve kullanımıyla budur diyeceğiniz bir marka varmı ve fiyatı ne kadar ?

Sayfayı Paylaş